top of page

O mnie

Izabela Sakutova

Ekspertka brafittingu, trenerka i mentorka bra-biznesu

Witaj!
Jestem Iza, a 
nauczanie brafittingu i brabiznesu to moja pasja.

Jestem certyfikowaną mentorką z dyplomem Ministerstwa Edukacji Narodowej i szkoleniowcem BRAbranży. Moja działalność szkoleniowa przeszła pozytywnie audyt certyfikacyjny Systemu Zarządzania Jakością według normy PN-EN ISO:2015 i otrzymała Certyfikat ISO 9001. Certyfikat ISO jest międzynarodowym, obiektywnym dowodem, dzięki któremu możesz mieć pewność, że moje szkolenia są profesjonalne, zgodne z obowiązującymi normami i zorientowane na dostarczenie jak najwyższej jakości prowadzonych usług.​​

certyfikat Iza marzec 2024.jpg
akademia-mentoringu_30.01.2023_Izabela Sakutova.jpg

Mam blisko 20-letnie doświadczenie jako międzynarodowa ekspertka brafittingu. Jestem autorką 3 książek brafittingowych, kobietą biznesu i działaczką społeczną. Wprowadzając w 2004 roku na polski rynek marki Panache, zapoczątkowałam w naszym kraju szerzenie nowej dziedziny wiedzy - brafittingu. To samo powtórzyłam w Bułgarii w roku 2013. 

KOBIETA BIZNESU

Od 2004 roku jestem współwłaścicielką firmy So Chic, posiadającej wyłączność w reprezentacji marek Panache Lingerie, Soak Was i Bra Tape na polskim rynku. W mojej firmie odpowiadam za marketing i promocję tych marek oraz za szkolenia brafittingowe, produktowe, marketingowe i sprzedażowe. 

 

Jestem także właścicielką sklepów brafittingowych - założyłam profesjonalną sieć salonów brafittingowych Bra Studio w Bułgarii i salon Stanikowy.pl w Malborku.  


Za wprowadzenie na rynek bułgarski koncepcji brafittingu zostałam nagrodzona tytułem Business Woman 2015 w kategorii „Wyjątkowy Debiut Biznesowy”. Następnie w Polsce za stworzenie salonu brafittingowego Stanikowy.pl zdobyłam tytuł Fachowiec Roku 2017. 

AUTORKA 3 BRAFITTINGOWYCH KSIĄŻEK I BIUSTOAPKI

Stworzyłam wydaną w 2017 roku pierwszą, polską książkę poświęconą doborowi biustonosza - „Brafitting. Lifting piersi bez skalpela”, która została także wydana w Rosji, Ukrainie i Białorusi. 

W 2020 r. napisałam kolejną książkę - „Pokochaj swoje piersi. Biustopozytywny poradnik dla dziewcząt i ich mam”, a w 2022 r. na potrzeby fundacji Wsparcie na Starcie stworzyłam biustopodręcznik dla nastolatek „Cześć, piersi!”.

Jestem także autorką BIUSTOapki, bezpłatnej, biustopozytywnej aplikacji budującej zdrowe nawyki dbania o piersi od najmłodszych lat.  

 

MIŁOŚNICZKA ZDROWYCH PIERSI

Od wielu lat aktywnie propaguję profilaktykę raka piersi. Jestem autorką i organizatorką 11 edycji kampanii Dotykam=Wygrywam, promującej zdrowie piersi. W 2019 roku powołałam do życia  fundację Wsparcie na Starcie, zrzeszającą ponad 100 wolontariuszek-brafitterek, budującą zdrowe nawyki dbania o piersi wśród nastolatek poprzez organizację w szkołach biustopogadanek, na temat samobadania piersi i brafittingu. 

 

MEDIALNA EKSPERTKA BRAFITTINGU

Współpracuję jako brafitterka przy licznych produkcjach telewizyjnych i filmowych.  Gościłam jako ekspert w wielu programach telewizyjnych: Pytanie na Śniadanie, Dzień Dobry tvn, Telewizja Wirtualna Polska, Fakty TVN, TVN 24, Polsat News, Teleexpress, Panorama, Radio Zet, Radio Eska. Byłam ekspertem brafittingu w programie telewizji Polsat „Supermodelka Plus Size”.


Jestem również autorką wielu artykułów bieliźnianych publikowanych w ogólnopolskich czasopismach, między nimi są Wysokie Obcasy, Elle, Glamour, In Style, Shape, Women’s Health, Cosmopolitan, Avanti, Joy, M jak Mama, Be Active, Vita, Dolce Vita oraz w prasie branżowej: w Magazynie Mody Intymnej i Modnej Bieliźnie.

 

Wspieram moją wiedzą także stylistki,  blogerki modowe, fitnesowe, parentingowe i branżowe. 

Tworzyłam działy brafittingowe w książkach: Karoliny Szostak „Moja Spektakularna Metamorfoza”, Marioli Bojarskiej-Ferenc "Moda bez metryki", Ani Dziedzic Fit Mom „Fit ciąża z Anią Dziedzic” oraz do książki cenionej stylistki Anny Męczyńskiej "Figura jak z ekranu".

STANIKOWA STYLISTKA GWIAZD

Jestem brafittingową konsultantką gwiazd, troszczącą się od lat o bieliźnianą garderobę min. Darii Widawskiej, Beaty Sadowskiej, Elżbiety Romanowskiej, Kingi Zawodnik, Karoliny Szostak, Pauliny Smaszcz, Aleksandry Kisio, Marioli Bojarskiej-Ferenc, Katarzyny Żak, Anny Męczyńskiej, Aleksandry Mikołajczyk, Agaty Załęckiej, Magdaleny Waligórskiej, Ewy Wojciechowskiej, Anny Iberszer, Anny Gzyry-Augustynowicz i Lidii Kality. 

EDUKATORKA BRA-BRANŻY

Miałam przyjemność wielokrotnie przemawiać jako prelegentka i dzielić się moją brafittingową i biznesową wiedzą na miedzynarodowych targach bielizny Salon International de la Lingerie Paris, Lingerie Show Forum Moscow oraz na ogólnopolskich targach bielizny Salon Bielizny. ​

SZKOLENIOWIEC BRANŻY BRAFITTINGOWEJ

Prowadzę szkolenia warsztatowe z zakresu brafittingu i biznesu:

  • Brafitting od Podstaw - warsztaty przeznaczone dla osób początkujących w branży bieliźnianej, dające solidne podstawy przygotowania do zawodu brafitterki. 

  • Brafitting Pro - intensywny kurs, idealny dla brafitterek na co dzień pracujących w branży bieliźnianej, które odczuwają potrzebę pogłębienia wiedzy na temat dopasowania specjalistycznych produktów bieliźnianych.

  • Skuteczne Strategie Sprzedażowe dla sklepu z bielizną - intensywne szkolenie mające charakter warsztatowy pomoże osobom działającym w branży bieliźnianej w odkrywaniu SPRZEDAŻOWYCH SUPERMOCY skutkujących wzrostem przychodów i zwiększeniem ich satysfakcji z wykonywanej pracy. 

  • Skuteczne zarządzanie sklepem i zespołem - zminimalizuj ryzyko problemów związanych z niewłaściwym zarządzaniem towarem i zespołem, błędnymi procedurami, brakiem motywacji wśród pracowników.

  • Skuteczna promocja sklepu (Zatrzymaj swoje klientki) - warsztatowe szkolenie z zakresu marketingu, którego celem jest budowanie głębszych relacji z klientkami, przekładającymi się na zwiększoną lojalność klientów i obroty sklepu.

Stworzyłam szkolenia online dla branży bieliźnianej:

  • Biznesowe szkolenia online - szkolenia online rozwijające SUPERMOCE biznesu w tematach marketingu, sprzedaży, mediów społecznościowych i budowania relacji z klientami. 

  • Wirtualny Brafitting - szkolenie przenoszące usługę stacjonarnego doboru bielizny w świat online, dzięki czemu brafitterki są w stanie pomóc kobiet w doborze rozmiaru na odległość, niezależnie od miejsca na świecie, w którym się one znajdują. 

  • Tejping dużego biustu - łatwe w zastosowaniu szkolenie online z tejpingu piersi, dzięki któremu nauczysz się prostych w zastosowaniu, skutecznych technik modelowania biustu. Tejping zaprezentowany na biuście brytyjskiego rozmiaru UK 90 GG. Z tą wiedzą już żadna kreacja nie będzie dla ciebie wyzwaniem!

  • Tejping małego biustu - łatwe w zastosowaniu szkolenie online z tejpingu piersi, dzięki któremu nauczysz się prostych w zastosowaniu, skutecznych technik modelowania biustu. Tejping zaprezentowany na biuście rozmiaru 65 C. Z tą wiedzą już żadna kreacja nie będzie dla ciebie wyzwaniem!

o mnie
bottom of page