top of page

TRENDY BIELIŹNIANE NA 2019 ROK

Jak być modną w 2019 roku? Wg prognoz z międzynarodowych targów bielizny w Paryżu, będzie to rok kobiet wyemancypowanych, wolnych, zaangażowanych i bez kompleksów. Co to oznacza dla Polek i jak najnowsze trendy bieliźniane znajdą odzwierciedlenie w życiu codziennym?

Bielizna, nieodłączny element kobiecej garderoby. Na przestrzeni lat, zmieniała swoje funkcje i przeznaczenie. Kiedyś, pełniła ona przede wszystkim rolę praktyczną, jednak z biegiem czasu wraz z rozwojem mody i trendów weszła na salony. Po zeszłorocznym zawrocie głowy, spowodowanym jednym z gorętszych trendów 2018, czyli „the underwear is outerwear” branża wraca do komfortu i designu w lekko nowoczesnej formie.

WYEMANCYPOWANA

Aktywna kobieta = efektywne zakupy

„Efektywność” to główny koncept, którym kieruje się trend kobiety wyemancypowanej. Jej czas jest na wagę złota, przemieszcza się w ułamku sekundy. Pierwszy ze światowych trendów na 2019 rok przepowiada uwolnienie się ze stereotypowego pojmowania kobiecości w wyższym celu, aby żyć w harmonii ze swoim ciałem. Namawia do swobody i wybierania komfortu – zwłaszcza jeśli chodzi o fasony. Przekonuje do różnorodności i mieszania stylów. Nowy szyk to stonowane neutralne kolory, ale zestawiane ze sobą bardzo harmonijnie, zarówno w bieliźnie jak i w pozostałych częściach garderoby. Kobieta wyemancypowana oczekuje wygodnych materiałów, które idealnie dopasowują się do jej ciała i do różnorodnych aktywności podejmowanych przez nią w ciągu dnia. W tym trendzie odnotowujemy silną tendencję wzrostową w stosowaniu bezfiszbinowych krojów biustonoszy jako wyrazu akceptacji i miłości do swego ciała. Wyemancypowana kobieta z łatwością zmienia w ciągu dnia odzież sportową na szykowną i seksowną. Jej garderoba, w tym także szuflada z bielizną to miejsce wysoce zorganizowane, w którym każda rzecz ma swoje miejsce. Ma to na celu przede wszystkim zaoszczędzić jej czas.