top of page

Bielizna modelująca sylwetkę pod jesienne stylizacje



Niezależnie od tego czy jesteśmy szczupłe czy plus size, od czasu do czasu zakładamy kreacje, takie jak dopasowane, dzianinowe sukienki, wymagające wyrównania linii sylwetki i podkreślenia jej atutów. I w tym pomaga nam właśnie bielizna modelująca.


Przykładowo, przebyte ciąże, nawet dla bardzo szczupłej osoby, mogą pozostawić luźniejszy brzuszek, który nie zawsze będzie się dobrze prezentował pod bardziej dopasowanym ubraniem. Sama należę do tego typu kobiet, które pomimo tego, że są szczupłe, po ciąży mają luźniejszy brzuch i dlatego z chęcią sięgam po różne rozwiązania, które oferuje nam branża bieliźniana.

Ten temat omawiałam również w Pytanie na Śniadanie. Kliknij w grafikę, żeby obejrzeć ten materiał:



Na co warto zwrócić więc uwagę przy wyborze bielizny do dopasowanych sukienek?


Takie sukienki podkreślają kobiecą sylwetkę, pomagają zaznaczyć talię, optycznie wydłużają i wysmuklają nogi. To jednak tylko połowa sukcesu – drugą stanowi dobrze dobrana baza bieliźniana złożona z bielizny modelującej i biustonosza, dopasowanego pod względem rozmiaru jak i fasonu do potrzeb naszego biustu oraz kreacji.





Taki biustonosz nie tylko uniesie, stabilnie podtrzyma i ukształtuje piersi, ale także zapewni gładką linię pod dopasowanym ubraniem. Dlatego dla mojej modelki Edyty w programie Pytanie na Śniadanie dopasowałam biustonosz o kroju full cup, czyli fason w pełni zabezpieczający piersi, który stworzony jest z gładkiej, nieodstającej koronki, więc nadaje się do noszenia pod dopasowane, dzianinowe suknie. Clara od Panache, bo o tym biustonoszu mowa, posiada jednak dodatkową supermoc, która sprawia, że świetnie nadaje się do stabilnego modelowania dużego biustu. Jest nią duża ilość szwów tworzących miseczkę. Dzięki temu Edyta czuje się pewnie pod każdą dopasowaną kreacją.