top of page

Prezentowe wpadki - czyli czego żadna z pań nie chciałaby dostać pod choinką!

Gwiazdkowe szaleństwo poszukiwań prezentów osiąga swoje szczyty! W szale zakupów i prezentowego zawrotu głowy, łatwo o nieprzemyślany wybór. Aby tego uniknąć, warto przemyśleć listę prezentowych niewypałów, które nasi partnerzy powinni omijać szerokim łukiem.

Postanowiłam więc stworzyć listę pochopnych gwiazdkowych prezentów, które nie przyniosą żadnej z nas nic więcej niż zakłopotania i rozczarowania. Jeśli trudno ci o tym rozmawiać możesz po prostu wysłać link do tego artykułu do swojego prywatnego Św. Mikołaja i problem z głowy ;)

Świąteczny wir zakupowy z reguły pochłania nie tylko mnóstwo czasu, ale i pieniędzy. Aby nie zmarnować ich na nietrafione prezenty, warto zastanowić się, co będzie dobrą inwestycją, gwarantującą uśmiech obdarowanej osoby. Zadanie bywa jeszcze trudniejsze w przypadku wyboru prezentu dla kobiet. Potrzeba nie lada wyobraźni i wyczucia, żeby trafić w nasz gust, wiecie o czym mówię, prawda?:)

Sposobem na uniknięcie podarunkowego niewypału jest uwzględnienie zainteresowań i potrzeb osoby, której zamierzamy sprawić prezent. Dla tych, dla których ta wskazówka nadal nie jest wystarczająco pewnym drogowskazem, na wszelki wypadek przedstawiam listę gwiazdkowych prezentów, których NIGDY nie należy kupować żadnej kobiecie (chyba, że na własną odpowiedzialność. Na tę okoliczność już teraz piszę - ,,A nie mówiłam?” ;) )

1. Kosmetyczne zestawy świąteczne - jak nie dać się złapać? Trudno wyobrazić sobie bardziej banalny prezent choinkowy. Drogerie kuszą gotowymi kompletami kosmetyków, które mają rozwiązywać nasze prezentowe problemy. Ale czy na pewno? Kremy przeciwzmarszczkowe, odmładzające preparaty czy upiększające serum - niezależnie od intencji, wydźwięk mają co najmniej nietaktowny. Nawet jeśli podobny kosmetyk podpatrzyliśmy u osoby, którą chcemy obdarować albo - ewidentnie mógłby jej się przydać, prezent taki może dostarczyć więcej przykrości niż pożytku.

Podobnie z wyborem dezodorantu - taki prezent może zostać zrozumiany jako jednoznaczna, niezbyt miła sugestia.

Nie warto ryzykować również z kremami antycellulitowymi. Taki wybór jest już co najmniej karkołomny. To prezent z kategorii niewybaczalnych. Jeżeli Wasz partner postawi na kosmetyczny prezent, powinien lepiej sięgnąć po bardziej wyrafinowany produkt, który ma szansę sprawić obdarowanej prawdziwą przyjemność. Dobrym pomysłem są aromatyczne olejki do kąpieli czy sensualne kremy do masażu. Prezent powinien być atrakcyjny i choć odrobinę luksusowy, a nie do znudzenia praktyczny! Dlatego wybierając prezent dla ukochanej warto przedkładać jej przyjemność nad użytkową wartość kosmetyku, bo praktyczny każda z nas może kupić sobie przecież sama.