top of page

Dlaczego miseczka D nie jest taka duża, jak myślisz?


Na ten temat możesz obejrzeć również moje wejście w Pytanie na Śniadanie. Kliknij TUTAJ<<


W powszechnej świadomości miseczka D kojarzy nam się z dużym rozmiarem biustu i z końcem stanikowego alfabetu. A tymczasem okazuje się, że nie zawsze musi tak być. Jaka może być więc naprawdę wielkość piersi o miseczce D? Skąd wzięło się w nas to przekonanie, że alfabet kończy się na miseczce D? Postaram się to wyjaśnić.


Tak wierzono przez wiele lat. W połowie lat 30. XX wieku Amerykanie wprowadzili system obrazujący wielkość miseczek biustonoszy. Numeracja stworzona była wówczas dla czterech grup klientek ( A - nastolatki, B - kobiety z przeciętnym biustem, C - kobiety z dużym biustem oraz D - kobiety o naprawdę obfitych kształtach). Rozmiarówka, która powstała ponad 90 lat temu uległa od tego czasu wielu zmianom.


Na przestrzeni lat bieliźniane marki zaczęły dostrzegać potrzebę dopasowania biustonoszy do indywidualnych kształtów i proporcji ciała. Aktualnie w ofercie sklepów brafittingowych znajduje się przeciętnie 100 rozmiarów biustonoszy, a alfabet stanikowy kończy się w nich na brytyjskiej miseczce K, odpowiedniku polskiej miseczki O.

Niest