top of page

Biustonosz - niewidka, czyli cała prawda o termicznie kształtowanych miseczkach

Biustonosze z termicznie kształtowanymi miseczkami to takie, które zakładamy pod gładkie, dopasowane ubrania wtedy, kiedy chcemy stworzyć iluzję biustonosza-niewidki. Poznamy je po tym, że nie posiadają żadnych szwów. Ich miseczka jest stworzona z warstwy materiału, która w fabryce jest nakładana na metalowe wytłoczki, o różnych rozmiarach. Następnie pod wpływem wysokiej temperatury tworzy się wypukły kształt miseczki.

Z tym tematem brałam udział również w Pytanie na Śniadanie. Kliknij w poniższe zdjęcie i obejrzyj nagranie.

Termicznie kształtowane miseczki możemy podzielić na 3 podstawowe rodzaje:

  • Termicznie formowane miseczki, usztywnione warstwą pianki. Jest to idealne rozwiązanie dla kobiet, które chciałyby zamaskować odstające brodawki. Ten typ biustonosza nie ułoży się do kształtu naszego biustu. To nasz biust musi się do niego dopasować. Dlatego przy bardziej wyciętych fasonach, takich jak plunge, czy eksponujących, niżej zabudowanych balkonetach, warto zwrócić uwagę na kondycję naszych piersi, gdyż te bardziej uwydatniające biust kroje najlepiej sprawdzą się u kobiet z pełnymi piersiami w ich górnej części, które nie karmiły i które nie utraciły w krótkim czasie sporej ilości wagi. Jeśli jednak twój biust jest od góry pusty to w takim biustonoszu nie wypełni dobrze miseczki, w wyniku czego będzie ona odstawać od ciała. Termicznie kształtowane, wyżej zabudowane miseczki lepiej poradzą sobie z luźniejszym biustem, bo zamkną go od góry i zamaskują puste przestrzenie.

Koko Spirit, Cleo by Panache

  • Termicznie formowane miseczki bez żadnej wyściółki, których miseczki nie są usztywnione warstwą gąbeczki i pozostają miękkie. Zapewnią nam naturalny kształt i ładnie przylegną do biustu.

Porcelain Elan non padded, Panache

  • Termicznie kształtowane miseczki wykonane z tkaniny spacer, która o wiele lepiej dopasowuje się do zrelaksowanych piersi niż zwykła, sztywna piankowa miseczka. Spacer jest rozwiązaniem dla kobiet, którym zależy na tym, by biustonosz był jednocześnie wsparciem dla nawet tych większych biustów, a przy tym sam w sobie był lekki i pozwalający skórze na swobodne oddychanie. Fenomen tego biustonosza polega na odpowiednim ułożeniu materiału – pomiędzy dwoma cienkimi warstwami materiału ułożono przypominającą fale tkaninę dystansową. W rezultacie otrzymujemy strukturę przypominającą w przekroju kształt plastra miodu z powietrznymi kieszonkami. Dzięki tej trójwymiarowej konstrukcji pianki biustonosz typu spacer zapewnia odpowiednią cyrkulację powietrza i zapobiega gromadzeniu się wilgoci pod biustonoszem, a tym samym ogranicza pocenie się biustu. Na dodatek spacery łatwo się pierze, są odporne na zniekształcenia i błyskawicznie schną.

Cari, Panache

NIE TYLKO BIELIZNA CODZIENNA

Świetnie sprawdzają się też w bieliźnie sportowej, gdzie liczy się podtrzymanie, wygoda i opływowy, aerodynamiczny, bezszwowy kształt.

Panache Sport

Są też doskonałym zastosowaniem w biustonoszach do karmienia, gdzie przede wszystkim stawiamy na komfort użytkowania, cyrkulację powietrza i właściwe dopasowanie. Tu świetnie sprawdza się tkanina spacer.

Eleanor, biustonosz spacer do karmienia, Panache

JAK PRAĆ?

Tylko i wyłącznie pranie ręczne i to w płynach rekomendowanych do prania bielizny. Pranie w pralce może skutkować powstaniem falistej powierzchni miseczek, przypominającej pofalowany piasek na plaży. Lubimy fale na włosach, ale niekoniecznie na naszych biustonoszach ;) Pranie w pralce zniekształci kształt miseczek, którego nie uda się już przywrócić do pierwotnej formy.

SKĄD WIADOMO, ŻE SIĘ ZUŻYŁ?

Dobrym wskaźnikiem jest odginanie się górnej części miseczki od biustu w wyniku rozciągnięcia się materiału i pianki miseczki.

W mojej bieliźniarce posiadam 90% biustonoszy w miękkich konstrukcjach miseczek osadzonych na fiszbinie. Wybieram je ze względu na to, że miseczki ze szwami lepiej dopasowują się i kształtują większe piersi. Z tymi usztywnianymi jednak jest tak że to biust musi się do nich dopasować, a nie one do piersi. Niemniej jednak znajdują się u mnie też termicznie kształtowane miseczki, ale takie, które nie eksponują zbytnio piersi. Mam więc kilka sztuk Panache Sport oraz moją ulubioną Porcelankę Elan Plunge, która daje mi gładką linię pod dopasowanymi ubraniami bez powiększania i zbytniego podkreślania piersi.

A jak jest u ciebie? Daj znać czy masz doświadczenie z biustonoszami o termicznie kształtowanych miseczkach. A może uwielbiasz spejsery? Lubisz je? Czy raczej wolisz te na miękkich miseczkach ze szwami, osadzone na fiszbinie?

댓글


blog

Cześć, jestem Iza!

Jestem międzynarodowym ekspertem brafittingu z blisko 20-letnim doświadczeniem, autorką książek brafittingowych, zapalonym szkoleniowcem bra-branży, kobietą biznesu i działaczką społeczną...

Archiwum postów

Tagi

bottom of page