top of page

Jak dopasować strój kąpielowy - SPŁASZCZONE OWALE

Co lepsze wiotkie trójkąty czy spłaszczone owale? Brafitterka prawdę ci powie - lepszy dobrze dobrany biustonosz stroju kąpielowego ha, ha :))

Czy może są tu zwolenniczki opalania dekoltu w wersji maksymalnej czyli bez ramiączek? Uważajcie na efekt spłaszczającej przepaski!!!!

Top bez ramiączek wykonany z elastycznego materiału i numerowany S, M, L przeważnie spłaszcza piersi. Dobrze wyglądają w nich osoby, która mają jędrne i młode i nie za duże biusty. Jeśli nie należysz do tej grupy taka zwykła opaska nie zapewni odpowiedniego podtrzymania piersi i może narazić je na opadanie. W rezultacie osiągniesz widok taki jak Jennifer Lowe Hewitt, czyli piękny, pełny biust spłaszczony, przedzielony na dwie poziome części krawędzią miseczki i smętnie opadający w dół.

źródło: www.balkonetka.pl

Odpowiednio dopasowany biustonosz dla kobiet gustujących w opalaniu pełnych dekoltów i ramion, powinien mieć wbudowane opierające się na fiszbinach miseczki, by zapewnić stabilne uniesienie i odpowiednie wymodelowanie piersi. Takie modele noszą nazwę bandeau.

Uwaga, jeśli dotychczas rezygnowałaś z wyboru takiego rozwiązania ze względu na duży rozmiar biustu, już nie musisz!!! Na rynku są dostępne modele kostiumów np. w ofercie Panache Swim, które pozwalają kobietom nawet o bardzo obfitych biustach (rozmiar brytyjskiej miseczki H, czyli europejskiej miseczki K) opalać się bez ramiączek, jednocześnie dbając o odpowiednią prezentację biustu.

Nie tylko biustonosze kąpielowe bez ramiączek mogą przysporzyć nam efektu spłaszczonych piersi. Często na plażach widzę wiedzione modą kobiety w stroju z wbudowanymi ramiączkami, który zamiast dodawać im uroku, zupełnie go je pozbawia. O czym mowa? A o tym.

Biustonosz kąpielowy o miseczkach, które nie mają podszycia tkaniną power net, nie ukształtuje biustu w odpowiedni sposób. Piersi po wyjściu z wody mogą uciekać na boki. Tkanina ta to stabilna warstwa siateczkowa, która nadaje biustowi kształt, nawet po wyjściu z wody. Powinna być wbudowana w miseczkach od wewnątrz, podszyty powinien być nią także pas obwodu biustonosza. Taki stanik kąpielowy zapewni stabilne podtrzymanie piersi i komfort na plaży. Oczywiście, sam zakup biustonosza kąpielowego z wbudowaną dobrej jakości tkaniną power net nie jest wystarczający. Biustonosz ten przede wszystkim musi być dobrze dobrany, aby spełniał swoje zadanie i odpowiednio kształtował i podtrzymywał piersi.

Już niebawem kolejny plażowy antyhit.

Do czytania :)

Comments


blog

Cześć, jestem Iza!

Jestem międzynarodowym ekspertem brafittingu z blisko 20-letnim doświadczeniem, autorką książek brafittingowych, zapalonym szkoleniowcem bra-branży, kobietą biznesu i działaczką społeczną...

Archiwum postów

Tagi

bottom of page