top of page

Jedne piersi, jedna marka i 4 różne rozmiary!

Czytając ten tytuł pewnie zadajesz sobie pytanie - jak to możliwe, że mogę nosić 4 różne rozmiary biustonoszy w tej samej marce?Zrozumiałe jest, że marki miedzy sobą mogą różnić się rozmiarami, gdyż przykładowo polskie firmy bieliźniane stosują europejski system rozmiarowy, gdzie każda następna miseczka to kolejna litera alfabetu, a angielskie marki, takie jak np. Panache, stosują brytyjską nomenklaturę rozmiarową, w której skład oprócz kolejnych liter alfabetu wchodzą także podwójne literki określające miseczki, takie jak dd, ff, gg itd (nie są to połówki rozmiaru, a równoprawne całe rozmiary).


Mało tego, marki z tego samego kraju też różnią się rozmiarówkami, gdyż każda ma wyrobioną własną specyfikę pojemności miseczek, także przykładowo w jednej polskiej marce możesz nosić rozmiar 75G, a w drugiej 75H lub 80F.


Ale to nie koniec rozbieżności rozmiarowych. Niezależnie od kraju pochodzenia w obrębie jednej i tej samej marki możesz w jednym staniku mieć jeden rozmiar, a w drugim zupełnie inny. I to jest normalne. To nie oznacza, że coś jest nie tak z daną marką.


Skąd więc wynikają różnice?


A z tego, że biustonosze produkowane są z różnych materiałów. Jedne będą bardziej ścisłe, inne bardziej elastyczne. Na rozmiar także wpływa specyfika konstrukcyjna miseczek biustonosza. Ba, różnice mogą występować także w obrębie jednego modelu danej marki! Ciemne kolory mają tendencję do kurczenia niektórych materiałów, więc ten sam stanik w jasnym kolorze może być większy o jedną miseczkę i o jeden rozmiar obwodu w porównaniu z tym samym modelem w kolorze czarnym.Na zdjęciach przedstawiam Ci cztery różne modele biustonoszy z marki Panache i każdy z nich jest właściwie dobrany, ale jest zupełnie innym rozmiarem. Pomimo tego, że producentem jest ta sama firma.


Gdybym włączyła do tego testu inne marki to pewnie wyszłoby, że pasuje na mnie nie jeden ani nie cztery różne rozmiary biustonoszy, a kilkanaście ;)


Wszystko to potwierdza, że NIE JESTEŚMY JEDNYM ROZMIAREM! Nie ma co fiksować się na jeden konkretny rozmiar, bo jak sama widzisz, nawet w jednej i tej samej marce można nosić dobrze dobrane biustonosze, które mają różne oznaczenia rozmiarowe. To, co się faktycznie liczy to DOPASOWANIE!


Dlatego mam do Ciebie prośbę, abyś do zakupów stanikowych podchodziła z otwartym nastawieniem, z ciekawością i gotowością do eksperymentowania. Z zakupów u dobrej brafitterki możesz wyjść z kilkoma dobrze dobranymi do indywidualnych potrzeb twojego ciała biustonoszami w zupełnie innych rozmiarach. I to będzie jak najbardziej ok.