top of page

Jak sobie poradzić, kiedy stanik nie pasuje?

Polki wyglądają coraz lepiej i doskonale nadążają za światowymi trendami. Staramy się ubierać nie tylko elegancko, ale również modnie. Niestety, zwracamy wciąż za mało uwagi na bieliznę, którą nosimy pod spodem. Zdarza się, że celebrytki pojawiają się „na salonach” w pięknych kreacjach, ale z bardzo źle dopasowanym biustonoszem. Czasem jest to kwestia nieuwagi, ale bywa, niestety, że celowa ekspozycja. Światowe sławy, takie jak Tara Reid, Britney Spears, Janet Jackson, Lindsay Lohan, Fergie z Black Eyed Peas, Katy Perry, mają na koncie co najmniej jedną wpadkę z niewłaściwie dobranym biustonoszem. Jak widać, taka sytuacja może spotkać nawet najlepszych – tych, za którymi stoi sztab stylistów.

Wiele kobiet uważa, że skoro stanika nie widać, nie ma znaczenia, jak on wygląda i w jakim jest kolorze, stanie zużycia oraz w ogóle czy jest dobrze dobrany. Czy aby na pewno? Prawidłowo dobrany biustonosz podkreśli walory sylwetki i ubrania, źle − zniekształci i oszpeci. Dowiedz się, jak uniknąć stanikowych potknięć.

Syndrom poczwórnych piersi

Takie zjawisko występuje, gdy kobiety noszą za małe miseczki. Za duży biust wybrzusza się ponad ich górne krawędzie, a te wbijają się w tkankę piersiową, dzieląc piersi na cztery części, co jest widoczne nawet pod ubraniem. To nie tylko nieestetyczne, ale również niezdrowe. Co należy zrobić? Wybrać większą miseczkę, która będzie okalać pierś u jej podstawy, nie wbijając się w tkankę piersiową ani fiszbiną, ani krawędzią miseczek. To, na co powinnaś zwrócić uwagę to to, aby linia pomiędzy dekoltem a krawędzią miseczki była gładka, bez żadnych wybrzuszeń.