top of page

5 KROKÓW DO ZNALEZIENIA IDEALNEGO BIUSTONOSZA BEZ RAMIĄCZEK

Dla wielu kobiet, niezależnie od tego, czy mają duży, czy mały biust, wybór dobrze dopasowanego biustonosza bez ramiączek stanowi ogromne wyzwanie. Większość z nich nie ma pojęcia, jak powinien być on dobrany, jakimi cechami powinien się charakteryzować i jak powinny się w nim czuć.

Podstawa to dopasowanie rozmiaru

Noszenie odpowiedniego rozmiaru niesie za sobą wiele korzyści, począwszy od stabilnego podtrzymania piersi i poczucia bezpieczeństwa, bez konieczności notorycznego podciągania biustonosza lub podczepiania silikonowych ramiączek, aby nie opadł, przez poczucie wygody i odpowiednie ukształtowanie biustu, a skończywszy na dobrym samopoczuciu we własnej skórze.

Dobrze dopasowany biustonosz zapewnia podtrzymanie piersiom poprzez stabilnie dobrany pas obwodu biustonosza. Jeśli biustonosz bez ramiączek zsuwa się to najczęstszą przyczyną jest wybór za luźnego pasa obwodu. Właściwie dobrany powinien być wypoziomowany w jednej linii z dołem miseczek znajdujących się z przodu. Wtedy stabilizuje i zakotwicza miseczki na klatce piersiowej, nie pozwalając im się przemieszczać, dzięki czemu piersi nie uciekają z miseczek.

Należy zwrócić także uwagę na wielkość miseczek, które powinny okalać piersi u ich podstawy, bez kreowania wybrzuszeń nad górną krawędzią miseczki czy pod pachą oraz bez tworzenia w nich pustych przestrzeni. W większości wypadków mostek biustonosza, część łącząca ze sobą miseczki, powinna gładko przylegać do klatki piersiowej. Jeśli odstaje, najczęściej oznacza to, że miseczki są za małe. Wyjątkiem są kobiety, u których budowa klatki piersiowej jest na mostku wklęsła lub wypukła. U nich centralna część biustonosza nie będzie przylegać i należy zwrócić uwagę na pozostałe parametry dopasowania.

Rozmiar biustonosza bez ramiączek należy kontrolować tak jak każdego innego, standardowo co 6 miesięcy powinnyśmy konsultować swój rozmiar z profesjonalną brafitterką, gdyż może się on zmieniać w zależności od wielu czynników, wśród których do najczęstszych zalicza się wahania wagi ciała.

Pamiętaj o jego konstrukcji

Biustonosz bez ramiączek powinien posiadać odpowiednią konstrukcję, o wiele bardziej złożoną od standardowego biustonosza z ramiączkami, albowiem musi on spełniać swoje zadanie i stabilnie utrzymywać się na ciele bez pomocy ramiączek.

Jednym z głównych jego elementów, na który możesz zwrócić uwagę jest wybór stabilnego, mało rozciągającego się materiału, z którego stworzony został pas obwodu biustonosza. Im materiał bardziej się ciągnie, tym biustonosz zapewni mniejszy stopień stabilnego podtrzymania piersi i zacznie się z nich zsuwać.

Zwróć również uwagę na szerokość tylnego pasa obwodu biustonosza. Szczególnie jest to ważne dla większych biustów i figur plus size, w przypadku których powinnyśmy wybierać wysoko zabudowane pasy obwodów, gdyż te zapewniają piersiom większy poziom wsparcia, a w przypadku figur plus size wysokie zabudowanie pasa obwodu powoduje, że nie będzie się on wbijał się w ciało na plecach, dzięki czemu będzie o wiele wygodniejszy i dodatkowo wygładzi plecy.

Ważnym elementem są także silikonowe taśmy, które wyściełają od wewnątrz skrzydełka biustonosza (tworzące tylny pas obwodu stanika), co jeszcze bardziej zwiększa stabilność podtrzymania.

Warto też zwrócić uwagę na miseczki. Powinny być one ładnie wyprofilowane, bez przeszyć, co pozwoli ci na osiągnięcie gładkiej linii pod dopasowanymi ubraniami.

Na ten temat mówiłam również w Pytanie na Śniadanie. Zachęcam Cię do obejrzenia mojego wejścia. Kliknij TUTAJ, żeby obejrzeć.

Biustonosz Koko Strapless z Cleo by Panache, mocno eksponujący biust, nadający mu efekt push up. Nisko zabudowany mostek biustonosza pozwala na noszenie z kreacjami o głęboko wyciętym dekolcie. Dostępny jest w rozmiarach do brytyjskiej miseczki G, odpowiednik polskiej I.

Biustonosz Porcelain Elan Strapless z Panache rewelacyjnie sprawdzi się przy zrelaksowanym biuście. MIseczka ładnie zamyka luźniejszą tkankę piersiową, nadając jej krągły kształt. Dostępny jest w rozmiarach do brytyjskiej miseczki G, odpowiednik polskiej I.

Biustonosz Dana ze Sculptresse stworzony został, by zapewnić wysoki stopień podtrzymania i zabezpieczenia większych piersi kobiet o figurze plus size. Szeroko zabudowany pas obwodu biustonosza to wygodne i stabilne dopasowanie oraz gładka linia pleców. Dostępny jest w rozmiarach do brytyjskiej miseczki J, odpowiednik polskiej M.

Nie zapomnij o wygarnianiu!

Tkanka piersiowa powinna być wygarnięta z boków do przodu i umiejscowiona w miseczkach. Pominięcie tego kroku może sprawiać wrażenie, że stanik nie pasuje. Wygarniając tkankę piersiową do miseczek biustonosza, ładnie je wypełniamy i upewniamy się, że fiszbiny są na właściwym miejscu, okalając nasze piersi u ich podstawy, a nie siedząc na nich lub wbijając się w nie.

Pomiń środki nawilżające

Najlepiej unikać nakładania jakiegokolwiek balsamu czy ojejku, gdyż może to spowodować zsuwanie się biustonosza. Silikonowe taśmy, którymi podszyty jest od wewnątrz biustonosz w takim wypadku nie będą spełniać swojego zadania.

Zadbaj o swój biustonosz

Gdy już znajdziesz ten idealny biustonosz bez ramiączek, zadbaj o niego. Pierz go ręcznie w temperaturze do 30 stopni Celsjusza z dodatkiem wyspecjalizowanego płynu do prania bielizny, który zadba o delikatne włókna elastanowe, odpowiedzialne za stabilne podtrzymanie. Susz go ostrożnie, z dala od źródeł ciepła. Unikaj prania w pralce i suszenia biustonoszy w suszarkach, ponieważ wszystkie te elementy, które pracują tak ciężko, by utrzymać twój biust właściwie ustabilizowany i podtrzymany, mogą ulec zniszczeniu, w wyniku czego biustonosz straci swoje właściwości i supermoce.

A jak jest w Twoim wypadku? Czy posiadasz biustonosz bez ramiączek, z którego jesteś zadowolona? A może ciągle go poszukujesz? Daj znać, co jest dla Ciebie najważniejsze przy wyborze takiego stanika.

Twoja Izabela Stanikova ;)

Comments


blog

Cześć, jestem Iza!

Jestem międzynarodowym ekspertem brafittingu z blisko 20-letnim doświadczeniem, autorką książek brafittingowych, zapalonym szkoleniowcem bra-branży, kobietą biznesu i działaczką społeczną...

Archiwum postów

Tagi

bottom of page