top of page

Biznesowe Podsumowanie Roku

Zaktualizowano: 10 lis 2022DLACZEGO WARTO ROBIĆ PODSUMOWANIA —

MIESIĘCZNE, KWARTALNE I ROCZNE?


Przed rozpoczęciem nowego okresu pracy warto uporządkować i zamknąć podsumowaniem stary. Istnieje duże niebezpieczeństwo, że bez wysunięcia wniosków z poprzednich nieefektywnych działań będziesz powielać te same błędy w przyszłości. Poza tym, bez zrobienia podsumowania nie będziesz w stanie zidentyfikować tego, co działa, nad czym warto dalej pracować, by odnieść jeszcze większy sukces.


W codziennym zabieganiu, niekończących się sprawach do załatwienia, e-mailach do odpowiedzenia, telefonach do wykonania może się okazać, że pędzisz w niewłaściwym kierunku. Przyznaj, ile razy było tak, że pod koniec długiego dnia pracy padałaś z nóg, stwierdzając, że najważniejsze cele dzisiaj znowu nie zostały załatwione? Pytałaś, kiedy do jasnej ciasnej przeleciał ten dzień?! Nie miałam chwili oddechu, a najważniejsze rzeczy jak leżały, tak dalej leżą do załatwienia na później.


Tak często mijają dni, a czasem miesiące i lata. Problem tkwi w braku jakiegokolwiek podsumowania i wyciągania z niego wniosków na przyszłość. Bez tego nie będziesz w stanie obiektywnie określić swojego wkładu w codzienne i długoplanowe zadania ani ustalić właściwych celów na nowy okres.


CO DOKŁADNIE ZYSKUJĘ, WYKONUJĄC PODSUMOWANIE?


Zalet płynących z podsumowania jest kilka. Dzięki podsumowaniu:


Spojrzysz z właściwej perspektywy

Robiąc podsumowanie biznesowe, zamykamy kolejny etap naszej pracy. Wymaga to spojrzenia wstecz na to, co udało osiągnąć, a czego nie. Takie działanie pozwoli ci wyciągnąć konstruktywne wnioski na kolejny okres.


Wykonasz rachunek zysków i strat

Zastanowisz się, co warto kontynuować, a z czego trzeba zrezygnować. Sprawdzisz, na jakim etapie jesteś w realizacji tego, co jest w trakcie prac w momencie podsumowania.


Refleksja nad tym, co nie wyszło

Podsumowanie daje możliwość zastanowienia się nad działaniami, które sobie założyłaś, a z jakiegoś powodu nie udało ci się ich dopiąć. Nie powinnaś ich tylko zidentyfikować, ale przemyśleć powody braku ich realizacji. Następnie musisz wyciągnąć wnioski z porażek i zastanowić się, co możesz zmienić, aby ta sytuacja nie zdarzyła się ponownie.


Możliwość docenienia siebie

Zamknęłaś poważny projekt? Przeprowadziłaś udaną akcję promocyjną? A może organizowałaś ważne warsztaty? Czy ukończyłaś kurs, który pomógł ci skuteczniej działać? Poklep się w trakcie podsumowania po ramieniu i doceń to, jak się rozwinęłaś :)


Świeży start w nowy rok!

Zamykając rok, wiesz, na czym stoisz i z czym możesz przejść do kolejnego etapu. Po przemyśleniu całego roku możesz zabrać się za planowanie i ustalanie REALNYCH CELÓW na przyszły.


KLINKNIJ PONIŻEJ I OBEJRZYJ MOJĄ TRANSMISJĘ NA TEN TEMAT
JAK ZABRAĆ SIĘ DO PODSUMOWANIA?


Możesz podzielić kartkę na trzy części i wypisać rzeczy, które w tym roku: były świetne, były ok i te, które były nieudane. Ze wszystkich wyciągasz oczywiście wnioski. Co poprawić? Jak? Co spowodowało, że tak było? A może coś trzeba porzucić?


Inny sposób to zastosowanie moich kart pracy, które zapewnią ci głębszą i bardziej efektywną analizę opierającą się na refleksji, podsumowaniu i świętowaniu twoich sukcesów, ale i wyciąganiu wniosków z porażek, by ustrzec się przed powielaniem w przyszłości podobnych błędów biznesowych. Karty pracy pomogą ci spojrzeć na procesy, finanse, marketing i docenić siebie oraz osoby, które okazały ci wsparcie.


Pobierz karty pracy w prosty sposób – skomentuj moją transmisję na FB >>TUTAJ pisząc "poproszę karty", a ja wyślę je do Ciebie.


Po ich wypełnieniu podziel się wynikami w grupie SUPERMENKI BIZNESU – z kobiecą pasją o marketingu, sprzedaży i social media na Facebooku!


WARTO robić podsumowania swojego roku. W ten sposób zamykasz to co stare i otwierasz nowy etap. Dzięki temu będziesz wiedzieć, na czym stoisz i jakie cele będziesz stawić sobie w roku przyszłym. Możesz zrobić podsumowanie bazujące na przygotowanych przeze mnie kartach pracy albo wykonać je w inny sposób. Ważne jednak, aby niezależnie od tego, jaką formę wybierzesz, podsumować rok w sposób rzetelny i nie oszukiwać samej siebie.

Pamiętaj, że jeśli coś ci nie wyszło, nie ma sensu przesadnie tego rozpamiętywać. Należy natomiast wyciągnąć wnioski z błędów, ale również docenić siebie i przybić sobie piątkę za sukcesy, które udało się osiągnąć.


Wiele z nas każdego roku wyznacza sobie cele, z których nie wszystkie jesteśmy w stanie osiągnąć. Czasami jest to spowodowane brakiem planowania, nieposiadaniem wystarczającej wiedzy z zakresu strategii działania i narzędzi, które można byłoby zastosować, a czasami pojawiają się wyzwania i trudności, których po prostu nie mogłyśmy przewidzieć. W wyniku tego dość często czujemy się rozczarowane. Skupiając się na tym, co się nie wydarzyło, doprowadzamy się tylko do frustracji.


DZIAŁAJ Z WDZIĘCZNOŚCIĄ


Co więc powinnaś zrobić w zamian? Po pierwsze, podejmij próbę bycia wdzięczną za wszystkie doświadczenia — nawet te, które były dla ciebie wyzwaniem, ponieważ są one cenną lekcją, dzięki której będziesz wiedzieć, co nie działa. Poza tym, postawa wdzięczności przyniesie o wiele więcej pożytku, szczęścia w życiu oraz przyciągnie pozytywną energię. Kiedy działamy z wdzięcznością w stosunku do doświadczeń, które mamy, i osób z naszego otoczenia, dzieje się magia. Zaczynamy przyciągać ludzi, doświadczenia i rzeczy, których chcemy w naszym życiu!


Po drugie, wyciągnij wnioski z porażek, zastanów się, co należy zmienić, ustal cele, rozplanuj i wprowadzaj je w życie, stosując sprawdzone w praktyce metody, które działają.


Posiadając 16-stoletnie doświadczenie w prowadzeniu czterech firm w kraju i zagranicą, na przestrzeni lat wyrobiłam w sobie strategie działania, które przynoszą realne wyniki. Dzielę się nimi w Modułach Wiedzy Supermenek Biznesu, dostępnych w wersji online. Jeden z nich poświęcony jest skutecznym metodom planowania, dzięki którym będziesz w stanie zaplanować swoje działania biznesowe, zarówno pod względem organizacji codziennej pracy, jak i planowania długoterminowego. Nauczę cię też korzystania z programu Asana, dzięki któremu razem ze swoim zespołem będziesz w stanie skutecznie realizować postawione cele i na bieżąco monitorować proces ich realizacji. dostępnym w wersji online.

Wybieraj pośród Modułów Wiedzy zawierających gotowe strategie na realizację zagadnień interesujących Ciebie, które szybko i łatwo wdrożysz w życie i będziesz obserwować realne wyniki. Zapoznaj się z ofertą modułów: http://bit.ly/moduływiedzy.


Ten temat jest także częścią mojego subskrypcyjnego kursu online "Supermenki biznesu PRO", w którym pomagam lokalnym biznesom rozwijać ich SUPERMOCE w zakresie zwiększania sprzedaży, budowania relacji z klientami i tworzenia marki w mediach społecznościowych.W każdym miesiącu kursantki otrzymują trzy szkolenia, materiały techniczne, ćwiczenia do wydrukowania oraz spotkanie online na żywo.


Właśnie ruszyły zapisy!

Działaj szybko i odbierz 2500 zł rabatu do 22.12!
Pomyśl tylko, co by było, gdybyś miała dostęp do takiego "BIZNESOWEGO GOOGLE”, pełnego wyjaśnionych krok po kroku strategii, które faktycznie działają i w którym ekspert odpowiada na wszystkie twoje biznesowe pytania? Twój biznes nabrałby SUPERMOCY, w końcu rozwinąłby swoje możliwości i zaczął przynosić regularne wzrosty. Jeśli chcesz, aby tak się stało to dołącz do kursu online SUPERMENKI BIZNESU PRO.


Comments


blog

Cześć, jestem Iza!

Jestem międzynarodowym ekspertem brafittingu z blisko 20-letnim doświadczeniem, autorką książek brafittingowych, zapalonym szkoleniowcem bra-branży, kobietą biznesu i działaczką społeczną...

Archiwum postów

Tagi

bottom of page