top of page

Biznesowe Podsumowanie Roku

Zaktualizowano: 10 lis 2022DLACZEGO WARTO ROBIĆ PODSUMOWANIA —

MIESIĘCZNE, KWARTALNE I ROCZNE?


Przed rozpoczęciem nowego okresu pracy warto uporządkować i zamknąć podsumowaniem stary. Istnieje duże niebezpieczeństwo, że bez wysunięcia wniosków z poprzednich nieefektywnych działań będziesz powielać te same błędy w przyszłości. Poza tym, bez zrobienia podsumowania nie będziesz w stanie zidentyfikować tego, co działa, nad czym warto dalej pracować, by odnieść jeszcze większy sukces.


W codziennym zabieganiu, niekończących się sprawach do załatwienia, e-mailach do odpowiedzenia, telefonach do wykonania może się okazać, że pędzisz w niewłaściwym kierunku. Przyznaj, ile razy było tak, że pod koniec długiego dnia pracy padałaś z nóg, stwierdzając, że najważniejsze cele dzisiaj znowu nie zostały załatwione? Pytałaś, kiedy do jasnej ciasnej przeleciał ten dzień?! Nie miałam chwili oddechu, a najważniejsze rzeczy jak leżały, tak dalej leżą do załatwienia na później.


Tak często mijają dni, a czasem miesiące i lata. Problem tkwi w braku jakiegokolwiek podsumowania i wyciągania z niego wniosków na przyszłość. Bez tego nie będziesz w stanie obiektywnie określić swojego wkładu w codzienne i długoplanowe zadania ani ustalić właściwych celów na nowy okres.


CO DOKŁADNIE ZYSKUJĘ, WYKONUJĄC PODSUMOWANIE?