top of page

Dlaczego Victoria’s Secret zamyka 53 sklepy?


Żródło: www.hallomagazine.com

Przedstawiciel L Brands, firmy matki Victoria’s Secret, potwierdził, że w USA w 2019 roku zostanie zamkniętych aż 53 sklepy. Bazując na danych otrzymanych z CNN, zamknięcie takiej ilości sklepów jest rezultatem spadku sprzedaży odnotowanym za 2018 rok.

Co w Polsce wiemy na temat tej marki? Na pewno to, że biustonosze, które oferuje są maksymalnie push up’owe - a wiemy to wszystko dzięki bardzo widocznym strategiom marketingowym marki, a mianowicie dzięki "Aniołkom", czyli wybranej grupie idealnie proporcjonalnych rzeczniczek marki. To one, sprzedają nam marzenie - sen, w którym wyglądamy tak samo jak one, wystarczy tylko, że założymy na siebie ten sam biustonosz, który one noszą.

Prawda jest taka, że oferta produktowa, którą marka dysponuje jest bardzo ograniczona pod względem rozmiarowym. Miseczki biustonoszy w Victoria’s Secret dochodzą maksymalnie do amerykańskiego rozmiaru DDD, co jest mniej więcej odpowiednikiem brytyjskiej miseczki E i polskiej miseczki F. Badania, które w zeszłym roku udało mi się przeprowadzić z polskimi sklepami brafittingowymi, pokazały, że ponad 60 % Polek ma pełne lub obfite piersi, a to oznacza, że nie będą w stanie znaleźć dla siebie odpowiedni biustonosz w ofercie marki.

Wiele przyczyn mogło wpłynąć na podjęcie decyzji o zamknięciu tylu sklepów, ale bazując na mojej znajomości produktów tego znanego brandu uważam, że mocno ograniczona oferta rozmiarowa oferowana przez VS dyskwalifikuje spore grono potencjalnych klientek z noszenia ich produktów, co wpływa na to, że nie zostawią one tam swoich pieniędzy.

Brafitting w Victoria’s Secret

Spójrz, jak próbowano mi dobrać rozmi