top of page

Trendsetterka czy BŁĄDsetterka?

Media donoszą, że amerykańska aktorka Sarah Jessica Parker została twarzą nowego modelu biustonosza Intimissimi, balkonetki Jessica. Produkt pojawi się w kolekcji marki jesień/zima 2018/19. W ramach kampanii Intimissimi Sarah Jessica Parker wzięła udział w sesji zdjęciowej w Nowym Jorku ubrana w nowy model koronkowego biustonosza z wypełnieniem.

Źródło zdjęcia: www.wirtualnemedia.pl

W mojej opinii pomysł wykorzystania Parker jako ambasadorki marki jest świetnym zagraniem marketingowym. Jest ona bowiem trendsetterką modową wpływającą na decyzje zakupowe niejednej fashionistki. Marka bieliźniana, która chce szeroko komunikować zgodność swoich kolekcji z najnowszymi trendami, powinna zatem szukać właśnie takich ambasadorek.

Wszystko byłoby fajnie, gdyby nie jeden bardzo ważny fakt, który umknął uwadze Intimissimi. Niestety, promowany biustonosz jest na Sarah Jessica stanowczo za mały w miseczkach! Mostek biustonosza, czyli część łącząca ze sobą miseczki, zamiast rozdzielać piersi, ściska je ze sobą, w wyniku czego nie przylega gładko do klatki piersiowej, a spoczywa na biuście. Fiszbiny w centralnej części stanika również leżą na piersiach, co po pierwsze nie jest wygodne, po drugie nie jest zdrowe (drut nie może naciskać na tkankę piersiową), a po trzecie - nie jest estetyczne.