top of page

Duże piersi – duży problem, małe piersi – mały problem? Niekoniecznie… Rozwiązaniem jest: Brafittin

Szacuje się, że co najmniej 80% Polek nosi nieprawidłowo dopasowany stanik. Chcemy, aby ten idealny był wygodny, ładnie kształtował, prawidłowo podtrzymywał piersi i co najważniejsze – odciążał nasze ramiona i kręgosłup. Polki kochają piękną bieliznę, ale czy znają rzeczywisty rozmiar swojego stanika?

W dzisiejszych czasach świadomość kobiet o konieczności noszenia właściwego rozmiaru biustonosza jest na wyższym poziomie niż dziesięć lat temu, kiedy polski brafitting zaledwie raczkował. Pozostaje jednak wciąż wiele do zrobienia, gdyż określenie „brafitting” wielu Polkom jedynie „obiło się o uszy”, ale nie do końca jeszcze przełożyło się na noszenie odpowiednio dopasowanych biustonoszy. Największym problemem są nadal zbyt luźne obwody pod biustem i zbyt małe miseczki, co dość często skutkuje między innymi chronicznymi bólami ramion, odcinka szyjnego, problemem z prawidłową postawą albo podrażnieniami skóry, o niskiej samoocenie nawet nie wspominając. Wiele kobiet nigdy nie skorzystało z usługi doboru rozmiaru i nie ma pojęcia w czym dokładnie tkwi problem niewygody, którą odczuwają. Są też takie, które stały się ofiarą złego brafittingu, gdyż istnieją marki i sklepy bieliźniane dysponujące ubogą ofertą rozmiarową, które promują się przy użyciu chwytliwego hasła jakim jest właśnie brafitting, jednak nie posiadają ku temu ani narzędzi w postaci szerokiej gamy rozmiarowej oferowanych przez siebie produktów, ani też często umiejętności właściwego dobierania rozmiaru. Rezultatem takiego działania jest błędne określenie rozmiaru biustonosza klientki, w efekcie czego kobiety postrzegają usługę brafittingu jako jakiś wymysł, bo przecież wciąż odczuwają niewygodę i ucisk zamiast obiecywanego komfortu zapewnionego odpowiednim ukształtowaniem i podtrzymaniem piersi.

Właśnie dlatego postanowiłam napisać książkę „Brafitting. Lifting piersi bez skalpela”, która jest pierwszym takim tytułem wydanym w Polsce, poświęconym piersiom w kontekście bielizny. Do stworzenia książki wykorzystałam moje trzynastoletnie doświadczenie brafittingowe pracy w roli eksperta i szkoleniowca brafittingu. Uświadamiam w niej, jak ważny dla zdrowia i naszego samopoczucia jest odpowiednio dobrany stanik, gdyż problem jego złego dopasowania jest niestety bardzo powszechny. Wiem to również z autopsji, gdyż duży biust i zły biustonosz, jeszcze w czasach szkolnych, był powodem moich kompleksów i regularnych ucieczek z lekcji WF-u. Problem był na tyle frustrujący, że zaczęłam zastanawiać się nad operacją zmniejszenia piersi. Idealny rozmiar udało mi się znaleźć dopiero podczas pobytu w Anglii w 2001 roku. I tak, z noszonego rozmiaru 75E, przeszła do perfekcyjnie dopasowanego rozmiaru 60H. Wówczas w mojej głowie narodził się pomysł wprowadzenia brafittingu do Polski, co uczyniłam trzy lata później, otwierając jednocześnie