top of page

Stanik do spaniaKażda kobieta marzy o ładnym i jędrnym biuście. Niektórzy twierdzą, że spanie w biustonoszu może pomóc nam w utrzymaniu piersi w dobrej kondycji.


Zapraszam do obejrzenia mojego wejścia w Pytanie na Śniadanie na ten temat:
Czy można mówić o naturalnym liftingu piersi w wyniku spania w staniku?


Nasz wiek, ciąże, wahania wagi, zmiany hormonalne oraz to, czy nosimy na co dzień właściwie dobrany biustonosz − wszystkie te czynniki wpływają na kondycję biustu. Wiele osób jest zdania, że jednym ze sposobów na poprawę lub utrzymanie go w dobrym stanie jest spanie w biustonoszu. Piersi utrzymane na miejscu podczas snu za pomocą wygodnego i dobrze dobranego stanika nie będą uciekać na boki, a tym samym zapobiega się rozciąganiu skóry i wiotczeniu piersi. Jednakże o ile spanie w biustonoszu w pewien sposób zabezpiecza piersi przed niekontrolowanym rozciąganiem podczas leżenia w łóżku, o tyle teoria ta nie została jeszcze poparta żadnymi badaniami.

Znam brafitterki, które mimo że korzyści ze spania w biustonoszu nie zostały jednoznacznie potwierdzone, uważają, że takie działanie widocznie poprawia kształt i jędrność biustu.


Kto najbardziej skorzysta ze spania w biustonoszu?


Zalecam spanie w biustonoszu przede wszystkim kobietom w ciąży i karmiącym matkom, szczególnie tym ze sporym biustem. Nieświadome przyciśnięcie i ugniatanie piersi w czasie snu może w ich przypadku doprowadzić do zatorów pokarmu i w konsekwencji do bolesnych zapaleń, powstania zgrubień utrudniających karmienie maleństwa. Biustonosz odpowiednio przytrzyma pierś i zapobiegnie jej zgniataniu.


Na co zwrócić uwagę przy wyborze stanika do spania?

  1. Przede wszystkim powinien być bez fiszbinów − podczas snu drut może się przesunąć i wbić w tkankę piersiową, powodując nie tylko spory dyskomfort, ale też zagrożenie dla zdrowia piersi.

  2. Dobrze dobrany − odpowiednio do wielkości piersi i szerokości obwodu klatki piersiowej pod biustem. Biustonosz nie powinien przyciskać biustu za małą miseczką czy być zbyt ciasny w pasie obwodu stanika. Dobieramy obwód nie aż tak stabilnie jak w przypadku biustonosza codziennego, gdyż podczas snu nasze ciało relaksuje się i rozluźnia. W związku z tym potrzebuje ono więcej przestrzeni.

  3. Wyżej zabudowany na linii dekoltu, co zabezpieczy piersi podczas snu.

  4. Uszyty z przewiewnego i wygodnego materiału, zapewniającego cyrkulację powietrza.


Przykłady:


1.Biustonosz bezfiszbinowy z wysoko zabudowanymi miseczkami krojonymi z 4 części zapewnia perfekcyjne zebranie i zabezpieczanie piersi. Boczny pionowy panel wbudowany w miseczkę od strony pachy, zbiera piersi w kierunku środka klatki piersiowej. Za stabilne podtrzymanie odpowiedzialna jest komfortowa, szeroka guma, podszywająca pas obwodu biustonosza. Dostępny w rozmiarach do brytyjskiej miseczki J, odpowiednik europejskiej M.


Andorra - Panache Lingerie

2. W zewnętrzny top od wewnątrz wbudowana jest trzyczęściowa konstrukcja miękkiej miseczki. Podszycie obwodu miękką 25 mm gumą z powodzeniem zastępuje fiszbinę. Wysoko zabudowane miseczki zabezpieczają piersi. Dostępny w rozmiarach do brytyjskiej miseczki J, odpowiednik europejskiej M.

FREEDOM - Panache Lingerie


3. Bezfiszbinowy biustonosz sportowy, którego miseczki stworzone są metodą enkapsulacji, nadającą piersiom maksymalne podtrzymanie i ładnie zebrany kształt bez konieczności przyciskania ich do klatki piersiowej. Wykonany z termicznie kształtowanej, oddychającej pianki, zapewnia piersiom cyrkulację powietrza. Wysoko zabudowane miseczki perfekcyjnie zabezpieczają piersi przed ich uciekaniem.


Bezfiszbinowy Panache Sport

Σχόλια


blog

Cześć, jestem Iza!

Jestem międzynarodowym ekspertem brafittingu z blisko 20-letnim doświadczeniem, autorką książek brafittingowych, zapalonym szkoleniowcem bra-branży, kobietą biznesu i działaczką społeczną...

Archiwum postów

Tagi

bottom of page