top of page

Kim jest brafitterka? Czy jest to zawód dla Ciebie?

W dzisiejszych czasach wybór biustonoszy w sklepach jest duży, ale tak naprawdę wiele kobiet nie wie, jak dopasować stanik z dostępnego asortymentu, by odpowiadał ich wymaganiom estetycznym i potrzebom ciała. Odpowiednio dopasowany biustonosz to gwarancja dobrze wymodelowanego, naturalnie wyglądającego i zdrowego biustu oraz komfortu funkcjonowania. Na szczęście istnieją brafitterki, czyli profesjonalne konsultantki zajmujące się dopasowywaniem biustonoszy do indywidualnych potrzeb kobiecego ciała. Właśnie dlatego konsultacja brafittingowa zyskuje na popularności. Kobiety coraz chętniej udają się po profesjonalne i praktyczne porady dotyczące doboru bielizny.Czym jest brafitting?

Brafitting to indywidualne dobieranie biustonosza do kobiecych potrzeb i różnych sylwetek. Zwykle w sieciówkach można znaleźć biustonosze dostępne w rozmiarze od A do D, natomiast w profesjonalnych sklepach z bielizną, w których pracują i doradzają swoim klientkom brafitterki, można dostać staniki w rozmiarach do miseczki K i o zróżnicowanych obwodach zaczynających się od 60cm pod biustem i często kończących na 105cm. Przeciętny salon brafittingowy pracuje z około 100 rozmiarów biustonoszy.


Kim jest brafitterka i czym się zajmuje?

Osobą świadczącą usługę brafittingu jest najczęściej kobieta. Pomaga ona dopasować odpowiednią bieliznę, zwłaszcza stanik, uwzględniając nie tylko upodobania klientek, ale także zwracając uwagę na ich budowę ciała (rozmiar biustu, jego rozmieszczenia, konsystencję, kształt), styl życia i zdrowie. Na tej podstawie brafitterka określa najlepszy możliwy fason biustonosza oraz jego rozmiar.


Dzięki jej wskazówkom nie tylko kobiety wyglądają dobrze, ale i czują się swobodnie, wygodnie i po prostu – świetnie. Rośnie ich pewność siebie i pozytywne skutki wypływające z tego faktu.


Brafitterki znakomicie orientują się w dostępnych towarach, najnowszych trendach oraz kwestiach praktycznych. Podpowiedzą, w jaki sposób dbać o stanik, aby był inwestycją na długi czas, co robić, aby nasz biust wyglądał dobrze i jak zbudować swoją bieliźnianą garderobę – jak dobrać fason idealny na co dzień lub na specjalną okazję, a jaki do uprawiania sportu.


Sprawdź jak wygląda zawód brafitterki w nagraniu, które miałam przyjemność realizować.
Dlaczego odpowiednio dobrana bielizna jest dla kobiet tak ważna?

Noszenie niedopasowanego stanika może powodować wiele uciążliwych dolegliwości, takich jak bóle karku, ramion oraz kręgosłupa. Wpijające się fiszbiny czy ramiączka mogą spowodować rany i wyżłobienia na ciele. Opadające ramiączka, zbyt luźne obwody pasów biustonosza, za małe czy za duże miseczki sprzyjają szybszemu opadaniu piersi. Te wszystkie czynniki wpływają negatywnie na komfort życia.

Brafitting to praca z misją

Barfitterka zapytana o jej ulubioną część pracy zapewne powie, że to chwila radości, która płynie z pomocy kobiecie w odnalezieniu biustonosza, który naprawdę pasuje.

Dopasowanie biustonoszy i praca z kobietami, podnoszenie nie tylko ich piersi, ale i pewności siebie jest jedną z najbardziej satysfakcjonujących prac, ale wiąże się ze sporym zaangażowaniem.


Brafitterki zajmują się nie tylko problemami fizycznymi lub wizualnymi, ale także problemami natury emocjonalnej. Czasami konsultacja może powodować w klientce zakłopotanie, szczególnie jeśli klientka:

- Przeszła korekcyjną operację piersi

- Przeszła mastektomię w wyniku raka piersi

- Ma bardziej wymagający biust (przykład: asymetria piersi)

- Występuje u niej utrata tkanki piersi po utracie wagi

- Jest w ciąży lub po porodzie


Wszystkie te kobiety oczekują od profesjonalnych brafitterek zrozumienia, dyskrecji, empatii oraz dużego zasobu fachowej wiedzy. Kluczowym celem jest zapewnienie kobietom, aby czuły się przyjemnie i komfortowo dokonując zakupów. Ten zawód wymaga wrodzonej empatii i chęci pracy z ludźmi, ale i solidnych podstaw. Więcej na ten temat mówię w nagraniu poniżej.Jak zostać brafitterką?

Jeżeli czujesz, że jest to zawód dla Ciebie i chcesz spróbować swoich sił w brafittingu - zapraszam na moje szkolenie Brafitting od Podstaw, na którym poznasz poszczególne aspekty branży, a następnie przejdziesz do bardziej zaawansowanych kwestii poruszanych w kursie Brafitting Pro.


Podczas szkolenia warsztatowego poruszane są kwestie nie tylko związane z rozmiarami, ale też z anatomią piersi i ciała oraz ich wpływowi na zdrowie kobiet. Mowa również o operacjach w obrębie piersi i nietypowych problemach związanych z biustem i figurą. Nauka obejmuje oczywiście także wiedzę na temat dostępnych fasonów biustonoszy, ich przeznaczenia. Poznaje się także funkcjonujące na naszym rynku systemy rozmiarowe biustonoszy, w zależności od kraju pochodzenia i zgłębia się wiedzę pracy z nimi.


Podczas szkolenia, przyszłe brafitterki uczą się również jak rozmawiać z kobietami, przełamywać ich nieśmiałość do tematu i uświadamiać, jak ważne dla poczucia ich własnej wartości, ale przede wszystkim zdrowia, jest dobranie odpowiedniej bielizny.


Praca brafitterki to praca z misją. Jeśli jesteś zainteresowana wykonywaniem takiej pracy, sprawdź terminy najbliższych szkoleń i zapisz się >>TUTAJ<<Comments


blog

Cześć, jestem Iza!

Jestem międzynarodowym ekspertem brafittingu z blisko 20-letnim doświadczeniem, autorką książek brafittingowych, zapalonym szkoleniowcem bra-branży, kobietą biznesu i działaczką społeczną...

Archiwum postów

Tagi

bottom of page