top of page

Kim jest brafitterka? Czy jest to zawód dla Ciebie?

W dzisiejszych czasach wybór biustonoszy w sklepach jest duży, ale tak naprawdę wiele kobiet nie wie, jak dopasować stanik z dostępnego asortymentu, by odpowiadał ich wymaganiom estetycznym i potrzebom ciała. Odpowiednio dopasowany biustonosz to gwarancja dobrze wymodelowanego, naturalnie wyglądającego i zdrowego biustu oraz komfortu funkcjonowania. Na szczęście istnieją brafitterki, czyli profesjonalne konsultantki zajmujące się dopasowywaniem biustonoszy do indywidualnych potrzeb kobiecego ciała. Właśnie dlatego konsultacja brafittingowa zyskuje na popularności. Kobiety coraz chętniej udają się po profesjonalne i praktyczne porady dotyczące doboru bielizny.Czym jest brafitting?

Brafitting to indywidualne dobieranie biustonosza do kobiecych potrzeb i różnych sylwetek. Zwykle w sieciówkach można znaleźć biustonosze dostępne w rozmiarze od A do D, natomiast w profesjonalnych sklepach z bielizną, w których pracują i doradzają swoim klientkom brafitterki, można dostać staniki w rozmiarach do miseczki K i o zróżnicowanych obwodach zaczynających się od 60cm pod biustem i często kończących na 105cm. Przeciętny salon brafittingowy pracuje z około 100 rozmiarów biustonoszy.


Kim jest brafitterka i czym się zajmuje?

Osobą świadczącą usługę brafittingu jest najczęściej kobieta. Pomaga ona dopasować odpowiednią bieliznę, zwłaszcza stanik, uwzględniając nie tylko upodobania klientek, ale także zwracając uwagę na ich budowę ciała (rozmiar biustu, jego rozmieszczenia, konsystencję, kształt), styl życia i zdrowie. Na tej podstawie brafitterka określa najlepszy możliwy fason biustonosza oraz jego rozmiar.