top of page

Duży biust to wyzwanieDuże piersi są niewątpliwie atrybutem kobiecości. Jednak ich właścicielki, zamiast cieszyć

się ze swych krągłości, ubolewają często nad rozmiarem swojego biustu. Ten bowiem potrafi przyprawić niejedną kobietę o ból głowy i nierzadko stanowi źródło problemów nie tylko estetycznych, ale i zdrowotnych. Z okazji Dnia Dużego Rozmiaru, który ma miejsce 02 września podpowiem Ci, co zrobić, by Twój biust był właściwie zadbany, a funkcjonowanie z nim było komfortowe.


Miałam przyjemność być również gościem w Pytanie na Śniadanie i rozmawiać o tym, jak możemy cieszyć się dużym biustem. Zapraszam do oglądania TUTAJ.


Jaki biust to duży biust?


Powszechnie uważa się, że wszystkie rozmiary powyżej miseczki D oznaczają ogromne piersi. Prawda jest taka, że nie można określić wielkości piersi przy użyciu wyłącznie literowego symbolu miseczki. Rozmiar biustonosza to nieodłączne dwie wartości: pierwszą określa wymiar pod biustem (liczba), czyli pas obwodu biustonosza, a drugą − rozmiar miseczki (litera).


Pojemność miski w danej literce zależy od rozmiaru obwodu pod biustem, z którym jest ona połączona.


Na przykład miseczka D umieszczona na staniku z obwodem 65 jest o 4 rozmiary mniejsza niż miseczka D w obwodzie 85. Z każdym powiększeniem lub zmniejszeniem rozmiaru pasa obwodu biustonosza rośnie lub spada o jeden rozmiar wymiar miseczki, czyli rozmiar miseczki 65D mieści piersi takiej samej wielkości jak 70C i 75B. Pojemność miseczki w tych rozmiarach jest ta sama, ale rodzaj uzyskanego podtrzymania i zebrania biustu będzie się różnił. W tym właśnie tkwi różnica pomiędzy biustonoszem, który pasuje „mniej więcej”, a tym, który jest dopasowany idealnie.


Dla ułatwienia, na podstawie licznych konsultacji brafittingowych można by przyjąć, że małe piersi to takie, które mieszczą się w miseczce A-B-C, średnie – w D-DD-E, duże – F-FF-G, a obfite zaczynają się powyżej miseczki G.


Duży biust, duży problem?


Piersi bywają powodem do dumy, ale nierzadko również narzekań. Nieprawidłowo dopasowany biustonosz, który nie zapewnia odpowiedniego podtrzymania piersiom, często jest źródłem niemałych problemów – także zdrowotnych. Pojawiają się (zwłaszcza latem) zmiany odparzeniowe na skórze pod piersiami oraz otarcia skóry wynikające ze źle dopasowanych miseczek czy zbytnio naciągniętych ramiączek. Sprzyja to również rozwojowi infekcji bakteryjnych i grzybiczych. Jeśli sytuacja trwa dłużej, z czasem pozostają po nich brzydkie i szpecące blizny oraz przebarwienia skórne.


Dodatkowo, bardzo duże piersi są ciężkie, a kiedy są źle podtrzymane niewłaściwie dobranym biustonoszem to bywają niemałym obciążeniem dla ramion i kręgosłupa. W efekcie właścicielki obfitych biustów narzekają na bóle ramion, pleców, a stąd niedaleka droga do wad postawy (garbienie).


Na domiar złego, jeśli biustonosz jest nieodpowiednio dopasowany, wrzynające się pod wpływem ciężaru tkanki piersiowej ramiączka, mogą powodować ucisk mięśni i naczyń krwionośnych i związane z nimi bóle karku, głowy, szyi i barków.


Należy również wspomnieć o defekcie estetycznym, którym są rozstępy. Wiele kobiet ma ogromne kompleksy z tego powodu. To najczęstsza, niechciana „pamiątka” z okresu ciąży lub dojrzewania, kiedy biust nie był właściwie zabezpieczony odpowiednio dobranym biustonoszem.


Prawidłowo dobrany biustonosz nie zlikwiduje co prawda rozstępów, ale z pewnością spowolni pogarszanie się kondycji piersi i zniweluje wszelkie dolegliwości związane z bólami pleców: odpowiednio odciąży ramiona i kręgosłup oraz uchroni piersi przed wstrząsami, którym poddawane są na przykład w trakcie ćwiczeń fizycznych.


Do tego dochodzą problemy stylizacyjne.


Duży biust w źle dopasowanym biustonoszu nie jest właściwie podtrzymany, w wyniku czego zakrywa talię, poszerzając nas optycznie. Wystarczy założyć właściwie dopasowany biustonosz, by piersi zostały właściwie zebrane i ukształtowane, uniosły się, odkryły talię i zbalansowały wygląd całej sylwetki.

Czym powinien charakteryzować się biustonosz na duży biust?


Biustonosz dla kobiety o dużych piersiach powinien posiadać przynajmniej trzy podstawowe supermoce: szeroką dostępność rozmiarową, by móc dopasować go perfekcyjnie do figury każdej kobiety – profesjonalne marki bieliźniane, takie jak Panache, dysponują blisko 100 rozmiarów biustonoszy w obwodach zaczynających się już od 60 cm pod biustem idących do 105 cm i miseczkach kończących się na brytyjskiej miseczce K, odpowiednik polskiej miseczki O.


Drugą ważną rzeczą jest stabilna konstrukcja, utrzymująca biust w ryzach, która zapewni prawidłowe podtrzymanie i ukształtowanie biustu.


Kobiety z większym biustem powinny wybierać biustonosze z bardziej zabudowanymi pasami obwodów biustonosza. Zasada jest taka, że im większy biust, tym kobieta powinna wybierać szerszy obwód pod biustem, gdyż to on stanowi główne rusztowanie i to on „nosi” piersi. Ramiączka pełnią jedynie funkcję pomocniczą.


Należy zwrócić również uwagę na użyte materiały. Powinny cechować się zwiększoną stabilnością i wytrzymałością, a przy tym powinny być przyjazne dla skóry. Biustonosz podtrzymujący większe piersi wywiera na skórę większy nacisk niż ten podtrzymujący mniejszy i lżejszy biust. Zwróćmy więc uwagę na elastyczność obwodu. Im więcej jesteśmy w stanie go rozciągnąć, tym mniej podtrzymania taki biustonosz nam zapewni. W rezultacie, już po kilku praniach ciężar piersi będzie ciągnął w dół za słabo podtrzymującą konstrukcję stanika.


Zwróćmy także uwagę na jakość ramiączek. Tu również nie mogą być zbytnio elastyczne (nadmiernie rozciągające się), powinny być sprężyste. Zadbajmy też o to, aby nie były zbyt wąskie. Nie muszą być przesadnie szerokie. Takie o szerokości około 20 mm powinny być wystarczające, by zapewnić ramionom wygodne dopasowanie.


Trzecia supermoc to atrakcyjny wygląd, ponieważ piękna bielizna zawsze dodaje kobiecie pewności siebie!


W dzisiejszych czasach kobiety z dużym biustem mają dostępny szeroki wachlarz produktów. Mogą nosić nie tylko piękna, kolorową bieliznę dzienną, ale i biustonosze z odpinanymi ramiączkami oraz biustonosze sportowe, które zapewniają im podtrzymanie.Jak dobrać stanik do dużego biustu?


Najważniejszym krokiem jest odpowiednie dobranie obwodu pod biustem. Niestety wśród kobiet w dalszym ciągu panuje błędne przekonanie, że to ramiączka podtrzymują piersi. Tymczasem za tę funkcję odpowiada właśnie odpowiednio dopasowany obwód biustonosza. Chodzi o stabilne, a zarazem wygodne okalanie ciała, które ma na celu podtrzymanie ciężaru biustu i zapewnienie ładnie zebranego dekoltu. Po czym poznamy, że pas obwodu jest dobrze dobrany? Gdy nie odczuwamy ucisku uniemożliwiającego swobodne oddychanie i kiedy pas obwodu biustonosza nie podnosi się do góry, zachodząc na łopatki, nienależnie od tego, czy sięgasz po książkę z najwyższego regału, czy schylasz się, by zawiązać buty. Powinien być wypoziomowany mniej więcej na równi z dołem fiszbinów umieszczonych z przodu. To swoisty fundament podtrzymujący piersi, dzięki któremu biustonosz będzie stabilnie zakotwiczony na klatce piersiowej.


Miseczki powinny całkowicie okalać piersi, bez kreowania efektu wybrzuszeń nad górną krawędzią miseczki lub pod pachą. Jeśli fiszbiny wbijają się w piersi pod pachą oznacza to, że potrzebujemy większego rozmiaru miseczki. Wbijający się w tkankę piersiową fiszbin nie tylko jest niewygodny, ale również może być niebezpieczny dla zdrowia piersi.


Zwróćmy również uwagę na dopasowanie mostka biustonosza, czyli centralnej części stanika łączącej ze sobą miseczki. Przeważnie ta część powinna gładko przylegać do ciała. Jeśli odstaje, potrzebujemy większego rozmiaru miseczki, gdyż pierś niemieszcząca się w zbyt małej przestrzeni miseczki odsuwa biustonosz od klatki piersiowej, doprowadzając do powstania luki pomiędzy jego mostkiem a ciałem. Wyjątkiem są kobiety, których mostek klatki piersiowej ma budowę wklęsłą lub wypukłą. W ich wypadku mostek stanika, pomimo odpowiednio dobranego rozmiaru, nie będzie gładko przylegał.


Ramiączka powinny być wyregulowane tak, by były wygodnie, ale stabilnie dopasowane. Właściwe dobrane stanowią 15-20% podtrzymania biustu, czyli nie pełnią głównej roli w uniesieniu piersi. Jeśli powodują ból i pozostawiają czerwone ślady oznacza to, że nasz obwód stanika jest zbyt luźno dopasowany, bo za bardzo naciągnięte ramiączka przejęły główną pracę „noszenia” biustu zamiast stabilnie dobranego pas obwodu biustonosza. W takim wypadku należy wybrać mniejszy rozmiar pasa obwodu.
Podsumowanie


Duże piersi nie muszą być już problemem dla żadnej kobiety, udowadnia to szeroka oferta profesjonalnych sklepów brafittingowych i świadczona usługa dopasowania biustonosza do naszych indywidualnych kształtów. Dlatego jeśli nadal nie znalazłaś dla siebie idealnego rozmiaru, zgłoś się po poradę do profesjonalnej brafitterki. Dobrze dobrany biustonosz poprawi wygląd piersi i odciąży plecy, ale przede wszystkim sprawi, że poczujesz się w nim piękna i pewniej siebie. Profesjonalnych sklepów brafittingowych szukaj tutaj.


Jeśli nie masz czasu zasięgnąć porady brafittingowej stacjonarnie to zapraszam Cię do skorzystania z bezpłatnej usługi WIRTUALNEGO BRAFITTINGU, dzięki której w komforcie Twojego domu brafitterka przez wybrany przez Ciebie komunikator (Messenger, WhatsApp, Skype) bezpłatnie dobierze właściwą konstrukcję i rozmiar.Comments


blog

Cześć, jestem Iza!

Jestem międzynarodowym ekspertem brafittingu z blisko 20-letnim doświadczeniem, autorką książek brafittingowych, zapalonym szkoleniowcem bra-branży, kobietą biznesu i działaczką społeczną...

Archiwum postów

Tagi

bottom of page