top of page

Dlaczego jedne staniki są droższe od innych?

Pewnie nie raz zastanawiałaś się, dlaczego jedne staniki są droższe od innych. Czemu w sklepach brafittingowych aż tyle kosztują?


Sklepy te stawiają przede wszystkim na jakość. Ich celem jest zaoferowanie tobie biustonoszy, które będą inwestycją i gwarancją długiego użytkowania, świetnego ukształtowania piersi, codziennej wygody i prawidłowej postawy.Na ten temat wypowiadałam się również w Pytanie na Śniadanie. Kliknij TUTAJ i obejrzyj materiał.


Dobre staniki, które oferują dedykowane sklepy brafittingowe, zbudowane są z co najmniej trzydziestu pięciu elementów.


Biustonosz Ana - Panache Lingerie

Biustonosz Estel - Sculptresse by Panache

Tańsze, czyli te, które widzisz w popularnych ubraniowych czy bieliźnianych sieciówkach – z maksymalnie kilkunastu. Ilość komponentów tworzących biustonosz oraz ich jakość to główne wyznaczniki różnicy w cenie.


Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że cena jest odzwierciedleniem jakości. Jeśli podzielisz koszt droższego stanika na liczbę dni korzystania z niego, okaże się, że ta cena wcale nie jest aż tak wysoka, w porównaniu z tym, co otrzymujesz w zamian. Zadbany w odpowiedni sposób jakościowy, a co za tym idzie droższy biustonosz powinien przetrwać minimum 200 dni noszenia. Jeśli masz trzy dobrej jakości biustonosze i na co dzień je rotujesz (w myśl zasady: jeden noszę, drugi piorę, trzeci odpoczywa), będą w dobrym stanie służyć ci około 2 lat.


Tańsze biustonosze, nawet jeśli odpowiednio o nie dbasz, nie wytrzymają tylu noszeń w porównaniu z tymi, które wykonane są z lepszych materiałów oraz większej liczby elementów.

Po czym poznasz mało jakościowy stanik?


Na ten temat przeprowadziłam transmisję na żywo. Obejrzyj ją TUTAJ.
Przede wszystkim po pasie obwodu biustonosza, który już w momencie zakupu bardzo się naddaje. Taki z czasem w wyniku użytkowania szybko straci elastyczność i stanie się nadmiernie rozciągliwym. W rezultacie nie utrzyma stabilnie miseczek na klatce piersiowej, piersi będą z nich uciekać, a przez to nie zapewni im potrzebnego wsparcia i zebrania.Jakość fiszbinów również będzie pozostawiać wiele do życzenia. Fiszbiny stosowane w mało jakościowych stanikach dają słabe ukształtowanie piersi, łamią się, przebijają kanaliki fiszbinowe i wychodzą ze stanika.


Takie elementy jak regulatory pozycji naciągnięcia ramiączek w mało jakościowych stanikach są plastikowe, podatne na łamanie i rozsuwanie się w trakcie noszenia stanika.


Oblicz zatem liczbę dni noszenia tańszego stanika i podziel to przez koszt jego zakupu. Bardzo szybko zorientujesz się, że cena jednego noszenia wcale nie jest tańsza od tego, który wydaje się z pozoru droższym produktem.Zobacz mój test biustonosza z sieciówki


To nie tylko niska jakość, ale również ograniczone zasięgi rozmiarowe. Aby "zakryć" mój biust potrzebowałam odpowiednio dużą miseczkę F.


Niestety ta miseczka, która w końcu stanęła na wysokości zadania, była połączona z obwodem 85. Jak widać po prawej stronie - nie zakotwiczył on stabilnie miseczek na ciele.


Przy takim dopasowaniu piersi żyją własnym życiem.


Tutaj widać porównanie pomiędzy za dużym obwodem pod biustem oraz odpowiednio dobranym biustonoszem marki Panache, w którym jest dostępna szeroka gama rozmiarowa.

Zobacz porównanie biustonoszy z przodu. Idealnie dopasowany stanik (jak ten marki Panache po prawej stronie) daje CI wsparcie i nadaje kształt piersiom.


Jeżeli chcesz sprawdzić faktyczny kształt, który daje Ci stanik, ZAŁÓŻ BLUZKĘ i zobacz, jak wyglądają proporcjie Twojego ciała.


A Twoim zdaniem, w którym staniku lepiej wyglądam?

Comments


blog

Cześć, jestem Iza!

Jestem międzynarodowym ekspertem brafittingu z blisko 20-letnim doświadczeniem, autorką książek brafittingowych, zapalonym szkoleniowcem bra-branży, kobietą biznesu i działaczką społeczną...

Archiwum postów

Tagi

bottom of page