top of page

Fiszbiny, które żyją własnym życiem – dlaczego fiszbiny wychodzą z biustonosza?

Obecność fiszbin w Twoim biustonoszu jest ważna po to, by zapewnić piersiom zebrany kształt oraz lepsze wsparcie poprzez rozłożenie proporcjonalnie podtrzymania ich ciężaru pomiędzy ramiączka a pas obwodu biustonosza.


Większość kobiet narzeka jednak na ich obecność ich obecność w biustonoszu. Część z nich wyciąga je z biustonosza zaraz po zakupie, gdyż są dla nich niewygodne. Prawda jest taka, że fiszbiny będą niewygodne tylko w przypadku, gdy są niewłaściwie dopasowane pod względem rozmiaru, ale i ich szerokości w stosunku do wielkości i kształtu podstawy piersi danej kobiety (jedne z nas wymagają węższych fiszbin, inne szerszych).


Jednym z najpopularniejszych problemów jest wychodzenie fiszbin i bolesne wbijanie się w ciało. Oprócz dyskomfortu, wystające ze stanika druty mogą nas zranić. Szczególnie te zastosowane w niskojakościowych biustonoszach, które są ostro zakończone. Wyobraź sobie, co się stanie, jak taka ostra fiszbina wbije się w ciało.


W Internecie można znaleźć mnóstwo porad, jak uniknąć wychodzenia fiszbin. Niestety, ale one wcale nie działają. Nawet jeśli zaszyjemy kanalik fiszbinowy w miejscu przetarcia, fiszbina i tak będzie przesuwać się i ponownie przecierać przeszycie, w rezultacie doprowadzając do ponownego wyjścia. Można nałożyć również taśmę izolacyjną na krawędź druta tworzącego fiszbin, ale to i tak nie pomoże. Rozwiązania należy szukać w przyczynie wychodzenia fiszbin.

Ten temat omówiłam w Pytanie na Śniadanie. Zachęcam do oglądania. Kliknij w grafikę poniżej, żeby przejść do strony z nagraniem.