top of page

Czy rozmiary siostrzane zawsze działają?

Kwestię rozmiarów siostrzanych w skrócie podjęłam w poście na temat rozmiarologii stanikowej. Okazało się jednak, że to określenie dla wielu osób jest zupełnie nieznane. Dlatego postanowiłam szerzej omówić to zagadnienie.

W rozmiarówce biustonoszowej nie ma jednego standardu rozmiarowego. Możliwe, że nawet w tej samej marce w większości biustonoszy masz jeden, ten sam rozmiar, ale w niektórych modelach staników twój rozmiar będzie miał inne oznaczenie. Wówczas potrzebujesz na przykład nieco większych miseczek, przy tym samym obwodzie pod biustem albo szerszego obwodu, przy tym samym rozmiarze miseczek. I tu z pomocą przychodzi wiedza na temat rozmiarów siostrzanych.


Co to takiego rozmiary siostrzane?


To rozmiary biustonoszy, które mają podobną pojemność miseczek, ale różne rozmiary pod biustem. Takie rozmiary różnią się liczbą określającą obwód biustonosza, ale również oznaczeniem rozmiaru miseczki (chociaż pod względem pojemności pozostaje ona taka sama). Na przykład siostrzanym rozmiarem dla 65D będzie 70C oraz 75B. We wszystkich tych rozmiarach pojemność miseczki będzie podobna, ale różna będzie długość pasów obwodu biustonoszy.Jak to działa?


Ogólna zasada jest taka, że jeśli chcesz zmienić jeden parametr w górę, drugi powinien iść w dół.