top of page

Biustonosze push-up


Biustonosz push-up w większości przypadków dedykowany jest kobietom, które optycznie chcą powiększyć swój biust, ale stanik ten może także sprawdzić się w przypadku nieco większych piersi.


Obejrzyj moje wejście w Pytanie na Śniadanie na ten temat:Nazwa „push up” pochodzi od angielskiego push – pchnij oraz up – do góry. Bardzo dobrze odzwierciedla ona efekt wizualny, jaki jesteśmy w stanie osiągnąć zakładając ten stanik. Fenomen biustonoszy push up polega na specjalnie ukształtowanych miseczkach, które zbierają piersi, zbliżają je do siebie, unoszą ku górze i zaokrąglają je. W rezultacie uzyskujemy efekt pełnych, wizualnie większych i jędrnych piersi, które doskonale prezentują się w kreacjach z głębszym dekoltem. Jest to z pewnością tańsza alternatywa dla operacji plastycznych.


Tego typu biustonosze dostępne są w kilku rodzajach.

Oto konstrukcja My Body od Agio Milano, której miseczki posiadają termicznie wtopioną wkładkę push up, wypełnioną lekkim żelem o mniejszej płynności. W dotyku ten żel przypomina konsystencję delikatną pianki do jedzenia – marshmellow. Miseczki pod wpływem ciepła kobiecego ciała dopasowują się do piersi, naturalnie powiększając rozmiar. Biustonosz jest bardzo wygodny, daje poczucie drugiej skóry, jakby był integralną częścią naszego ciała. Głębsza miseczka, wysoko zabudowana pod pachą świetnie się sprawdzi rozchodzących się pod pachą piersi.


Biustonosz push up może być także bezfiszbinowy, ale brak fiszbin, których zadaniem jest ukształtowanie piersi, nie przeszkadza w uzyskaniu efektu zaokrąglenia i wizualnego powiększenia rozmiaru biustu aż o dwa rozmiary. Taki efekt uzyskamy w Sophie z marki Konrad. Przeważnie brak fiszbin oznacza również mniejszą stabilność w utrzymaniu piersi, ale nie w tym wypadku, gdyż został on zrekompensowany wysoko zabudowanym pasem obwodu biustonosza, stabilnie zakotwiczającym miseczki na ciele i utrzymującym w ryzach piersi. Termicznie modelowane miseczki, posiadające zintegrowaną, gradacyjnie profilowaną wkładkę push up, ładnie zbierają i zaokrąglają piersi, a niski mostek biustonosza pięknie eksponuje dekolt.
Przyjęło się, że biustonosze typu push-up przeznaczone są głównie dla kobiet o małych piersiach, które chcą nieco optycznie powiększyć swój biust. Okazuje się jednak, że zakres zastosowania tego fasonu nie ogranicza się tylko do mniejszych piersi. Biustonosz Koko Spirit z marki Cleo by Panache jest doskonałym przykładem biustonosza dającego efekt push up, którego miseczki nie posiadają żadnych dodatkowych wkładek. Cały sekret tkwi w termicznie formowanej miseczce osadzonej na fiszbinie, której ogromną zaletą jest odpowiednie zebranie większych piersi spod pach, co stanowi zmorę niejednej biuściastej. Biustonosz ten pięknie zaokrągla i unosi piersi, które są solidnie podtrzymane dzięki stabilnemu pasowi obwodu biustonosza. Taki efekt mogą osiągnąć kobiety posiadające brytyjski rozmiar miseczki H, odpowiednik polskiego rozmiaru K.


Dodatkowo, w pełni regulowane ramiączka pozwolą dopasować biustonosz do naszej indywidualnej budowy, a regulator z haczykiem umożliwia ich spięcie z tyłu i schowanie pod bardziej wymagającymi kreacjami.

Nie wystarczy tylko założyć dobry push up, by osiągnąć zamierzony efekt ładnego zebrania i zaokrąglenia piersi. Oprócz właściwej konstrukcji liczy się także dobrze dobrany rozmiar!


Miseczki muszą obejmować pełną pierś, bez wybrzuszania i „wylewania” biustu nad ich górną krawędzią, co świadczy o ich za małym rozmiarze. Ważne jest także, aby mostek między miseczkami gładko przylegał do klatki piersiowej, a nie uciskał piersi. Jeśli uciska, miseczka jest ewidentnie za mała. W rezultacie osiągniemy efekt odwrotny od zamierzonego – zamiast ładnie wyeksponować biust, będzie on wyglądał nieestetycznie, a nawet wulgarnie.


Fiszbiny powinny znajdować się u podstawy piersi, a nie zachodzić na nie, nawet kiedy podnosimy ramiona. Dlatego należy zwrócić uwagę, czy tylny pas obwodu biustonosza nie jest za luźny, bo taki nie zakotwiczy stabilnie miseczek na ciele, powodując wymykanie się z nich biustu i konieczność notorycznego poprawiania stanika.

 

Wejdź ze mną w świat brafittingu!


Przyjdź na profesjonalne szkolenie brafittingowe.


Sprawdź szczegóły >TUTAJ<Comentarios


blog

Cześć, jestem Iza!

Jestem międzynarodowym ekspertem brafittingu z blisko 20-letnim doświadczeniem, autorką książek brafittingowych, zapalonym szkoleniowcem bra-branży, kobietą biznesu i działaczką społeczną...

Archiwum postów

Tagi

bottom of page