top of page

Stroje kąpielowe na duże biusty


Wybór stroju kąpielowego to wyzwanie dla każdej sylwetki, ale może być ono szczególnie duże, jeśli masz duży biust. O tym jak dobrać kostium kąpielowy na duży biust opowiadałam w Pytanie na Śniadanie. Zachęcam do obejrzenia tego wejścia:Z jakimi problemami borykają się kobiety z dużym biustem przy wyborze strojów kąpielowych

Jeżeli kobieta posiadająca większy biust nie ma dobrze dobranego kostiumu pod względem rozmiaru i konstrukcji to wyjście na plażę oznacza ciągłe sprawdzanie czy góra kostiumu kąpielowego jest na swoim miejscu i notoryczne jej poprawianie. Z przyjemności takich jak gra w siatkówkę plażową, beztroskie kąpiele w morzu czy bieganie za frisbee, biuściasta nosząca niewłaściwie dobrany kostium kąpielowy, niestety, musi zrezygnować. Każda z tych czynności może doprowadzić do krępującej sytuacji.


Dla właścicielek dużych biustów newralgicznym problemem w doborze kostiumów kąpielowych są za małe miseczki, dzielące biust na pół wcinającymi się w piersi krawędziami miseczek, osadzonymi na za małych, wbijających się w tkankę piersiową fiszbinach. Dość często idzie to w parze z podjeżdżającymi do góry po linii pleców, zachodzącymi na łopatki pasami obwodów biustonoszy, powodującymi opadanie piersi.

Na co zwrócić uwagę dobierając strój kąpielowy dla kobiet hojniej obdarzonych przez naturę


Najważniejszym kryterium w doborze stroju kąpielowego powinien być nie jego kolor czy aktualne trendy, ale przede wszystkim odpowiednio dobrany rozmiar kostiumu i solidna konstrukcja, która zapewni właściwe podtrzymanie, stabilizację i bezpieczeństwo biustu.


Nie polecam więc kupowania strojów numerowanych według konfekcyjnego systemu rozmiarowego (S-XL). Nie jest możliwe, aby nas kobiety można było podzielić na 5 rozmiarów. Dlatego wyspecjalizowane marki bieliźniane oferują blisko setkę rozmiarów biustonoszy kąpielowych, aby dobrać je idealnie do indywidualnych potrzeb figury.


Należy unikać zakupu strojów kąpielowych sprzedawanych w kompletach. Aż 2/3 kobiet na świecie ma cięższą górę lub cięższy dół. Istnieje więc duże prawdopodobieństwo, że albo góra, albo dół nie będzie we właściwym rozmiarze.Anna Riva Floral Print - Panache Swim


Miękka, osadzona na fiszbinie, wyżej zabudowana miseczka o kroju full cup wyposażona jest z wbudowane pionowe panele side - support, zbierające biust spod pach. Dodatkowo, dla zwiększenia stabilności, miseczka podszyta jest od wewnętrz warstwą cieniutkiej, ale mocnej i nierozciągliwej podszewki wykonanej z siateczki, dzięki której obfity biust jest świetnie wymodelowany.


Zaletą szerszych ramiączek, także podszytych stabilną siateczką, jest nie tylko wygoda. Świetnie współgrają z linią dekoltu i równoważą optycznie ciężar biustu. Warto także zauważyć, że ramiączka stanowią integralną część miseczki, gdyż „wyrastają” wręcz z boków miseczek, tworząc wbudowane panele modelujące biust.

Pas obwodu Anya Riva Print podszyty jest mocną siateczką, z wbudowanymi wewnątrz gumkami, osadzonymi przy górnej i dolnej krawędzi pasa obwodu, co zapewnia bardzo solidne podtrzymanie większych piersi oraz gładką linię pleców.

Echo Bandeau - Panache Swim

Nawet jeśli mamy obfity biust, nie musimy wybierać pomiędzy podtrzymaniem a opalaniem ramion, bo obecnie na rynku są dostępne marki, które oferują stabilne góry kostiumów kąpielowych z odpinanymi ramiączkami nawet w rozmiarze brytyjskiej miseczki H, czyli europejskiej miseczki K.


Prawidłowo dopasowany biustonosz o takim fasonie dla kobiety z większym biustem, dla zapewnienia stabilnego uniesienia i odpowiedniego wymodelowania piersi, powinien mieć wbudowane miseczki, najlepiej usztywniane, wzmocnione fiszbinami. Takie konstrukcje noszą nazwę bandeau, czyli „opaska”.


Marina Plunge - Panache Swim

Stroje kąpielowe na duże biusty nie zawsze muszą być bardzo zabudowane.


Biustonosz kąpielowy o kroju plunge, charakteryzujący się nisko zabudowanym mostkiem, w połączeniu z termicznie kształtowanymi miseczkami, perfekcyjnie zbiera większe biusty, kreując bardzo atrakcyjny dekolt.

コメント


blog

Cześć, jestem Iza!

Jestem międzynarodowym ekspertem brafittingu z blisko 20-letnim doświadczeniem, autorką książek brafittingowych, zapalonym szkoleniowcem bra-branży, kobietą biznesu i działaczką społeczną...

Archiwum postów

Tagi

bottom of page