top of page

Bezpieczne używanie produktów z klejem. Jak zminimalizować ryzyko reakcji skórnych?Biustonosze samonośne i taśmy do modelowania piersi – to produkty, które w ostatnich latach zdobyły ogromną popularność. Wydawać by się mogło, że są one idealnymi sprzymierzeńcami kobiet w walce o doskonałą stylizację. Jednak, jak to często bywa, diabeł tkwi w szczegółach. Ostatnimi czasy dochodzą mnie słuchy o podrażnieniach skóry spowodowanych przez tego rodzaju produkty. Zapoznaj się z poniższym tekstem, by dowiedzieć się, co może być tego przyczyną.W ostatni piątek zostałam poproszona przez Dzień Dobry TVN o wystąpienie w programie i skomentowanie powodu reakcji skórnych, których doświadczyły kobiety stosujące modny, samoprzylepny biustonosz. Niestety, w kilku przypadkach ten eksperyment skończył się poważnym uszczerbkiem na zdrowiu.Jami Catherine Moran, użytkowniczka Facebooka, podzieliła się na tej platformie społecznościowej obrazem zrobionym po swojej wizycie w szpitalu. Odwiedziła lekarza po aż 45 minutach prób usuwania stanika zakupionego online. Niestety, klej okazał się niezwykle trwały, i podczas próby zdjęcia, oderwał się razem z jej skórą.Jakość Produktu

Pierwszą kwestią, o której warto pamiętać, jest jakość produktu. Wybierając taśmy do modelowania biustu lub biustonosze samonośne, zaufajmy renomowanym sklepom specjalizującym się w bieliźnie. Sklepy brafittingowe to pewny wybór, gwarantujący wysoką jakość produktów. Unikajmy zakupów w miejscach nieznanych nam, które często reklamują się w mediach społecznościowych. Ich skład surowcowy może pozostawiać wiele do życzenia i nie spełniać norm medycznych.

Upewnijmy się, czy produkt posiada europejskie atesty dermatologiczne CE, jak taśmy Bra Tape. Te produkty zawierają hipoalergiczny klej silikonowy, który nie powinien wywoływać reakcji alergicznych. Podobnie ważna jest jakość materiałów, z których zostały wykonane.Warto wiedzieć, że taśmy do modelowania piersi mają pewną przewagę nad biustonoszami samonośnymi – możemy je przetestować przed docelową aplikacją! Zawsze do tego zachęcam! Wystarczy wyciąć mały kawałek taśmy, przykleić go na biust i pozostawić na kilka godzin. Jeśli pojawi się swędzenie, to sygnał, że mamy reakcję alergiczną na klej, i wówczas lepiej nie używać tej taśmy.


Sztuka Aplikacji


Oczywiście, sposób, w jaki aplikujemy te produkty, ma ogromne znaczenie. Przy taśmach, nadmierny nacisk, zwłaszcza w rejonie ich zakończeń, może prowadzić do podrażnień skóry i nawet pęcherzy. Właściwa aplikacja polega na delikatnym uniesieniu piersi do pożądanej pozycji i przyklejeniu taśmy, bez jej napinania. Taśmy są elastyczne, mają współpracować z naszym ciałem, nie ograniczać ruchów, dlatego za żadne skarby NIE ROZCIĄGAJ TAŚMY!

Unikajmy też stosowania taśm do kinesiotapingu na piersiach. Są one wykonane z grubszej warstwy bawełny niż te dedykowane delikatnej skórze piersi i okolic, co może prowadzić do podrażnień.W przypadku biustonoszy samonośnych, nie ściągajmy ich nadmiernie troczkami w dekolcie, aby zebrać biust. Nadmierny nacisk w okolicach pach może spowodować podrażnienia.

Delikatne Zdejmowanie


Usuwanie produktów z klejem to także kluczowy moment. Nigdy nie należy zrywać ich gwałtownie, ponieważ to może spowodować ból, podrażnienia skóry, a w konsekwencji nawet blizny.Najlepszym sposobem na zdejmowanie taśm jest ich obfite nasączenie olejkiem do ciała. Ja polecam wegański olejek kokosowy Bra Tape, który nie tylko rozpuszcza klej, ale dodatkowo nawilża i regeneruje skórę. Olejek nakładamy obficie, pozostawiamy na taśmie przez 15–20 minut, a potem tłuszcz dezaktywuje klej, co ułatwia ich delikatne zdjęcie.


W przypadku biustonoszy samoprzylepnych, zamiast odrywać je, przytrzymajmy pierś jedną ręką i powoli ściągajmy miseczki od góry do dołu.

Czas Używania


Standardowo zaleca się noszenie tych produktów nie dłużej niż 6–8 godzin. Dłuższe noszenie może zwiększyć przyczepność kleju do skóry, co utrudnia ich usunięcie i może prowadzić do podrażnień. Oczywiście, każda skóra reaguje inaczej, zwłaszcza jeśli jest wrażliwa. Przekraczając zalecany czas, robimy to na własne ryzyko.


Pamiętajmy też o odpoczynku dla skóry. Nie używajmy tych produktów przez dwa kolejne dni, aby dać skórze czas na regenerację i odpoczynek.

Na zakończenie, unikajmy opalania się w trakcie noszenia taśm. Ciepło zwiększa przyczepność kleju, co może prowadzić do podrażnień i odparzeń.


Biustonosze samonośne i taśmy do modelowania piersi to świetne narzędzia, ale jak każde narzędzie, wymagają odpowiedniej uwagi i ostrożności. Dbajmy o jakość produktu, prawidłową aplikację, delikatne zdejmowanie i zdrowy rozsądek. Dzięki temu nasza stylizacja będzie zawsze na najwyższym poziomie, a nasza skóra będzie wdzięczna za troskę.


Comments


blog

Cześć, jestem Iza!

Jestem międzynarodowym ekspertem brafittingu z blisko 20-letnim doświadczeniem, autorką książek brafittingowych, zapalonym szkoleniowcem bra-branży, kobietą biznesu i działaczką społeczną...

Archiwum postów

Tagi

bottom of page