top of page

Wirtualny brafitting unikalnym sposobem na przetrwanie sklepów stacjonarnych - CASE STUDY

W sytuacji wprowadzenia przez rząd dodatkowych obostrzeń, większość lokalnych firm jest skazana na zamknięcie z powodu braku klientów, którzy z obawy o własne zdrowie nie wyruszają na zakupy. W ostatnich latach i tak musiały one walczyć i mocno się starać, by konkurować i nadążyć za wzrostem zakupów online. Ale teraz, gdy świat stoi przed jednym z najtrudniejszych wyzwań z powodu pandemii COVID-19, małe firmy mają do czynienia z kolejnym ciosem, ponieważ ludzie są dosłownie zmuszeni do trzymania się z dala od sklepów stacjonarnych. Jak więc te sklepy mogą przetrwać, by wiązać koniec z końcem?

Z moich obserwacji różnych branż obecnych na rynku, sytuacja, której się znaleźliśmy generuje różne emocje. Sklepy zamykają się i niektórzy popadają w rozpacz, inni wciąż nie mogą wyjść z szoku, a jeszcze inni zmieniają swój sposób funkcjonowania i dopasowują się do wymogów nowej rzeczywistości. Mimo trudnej sytuacji niektóre firmy znajdują kreatywne sposoby nawiązania kontaktu z klientami.

Chciałabym Tobie przedstawić case study mojego lokalnego salonu brafittingowego www.stanikowy.pl. Przed ogłoszeniem pandemii sklep ten działał jedynie lokalnie w miejscowości Malbork. Zaistniała sytuacja zmotywowała mnie do postawienia w przeciągu zaledwie jednego tygodnia sklepu internetowego, funkcjonującego na bezpłatnej platformie do tworzenia sklepów online. Do stworzenia sklepu nie wynajęłam firmy profesjonalnie zajmującej się stawianiem sklepów internetowych, a wykorzystałam zastój w biznesie i czas wolny jednej z osób z mojego zespołu, by zajęła się wprowadzeniem dostępnych produktów na stronę.

Pewnie zastanawiasz się, w jaki sposób sklep bieliźniany może generować taki sam poziom obsługi, gdy osoba kupująca jest odizolowana w domu. Ale weź pod uwagę, że internet jest wielowymiarowy - i zapewnia wiele kreatywnych możliwości, nawet jeśli wydaje się, że jest to niemożliwe.

Poszłam więc o krok dalej i wprowadziłam innowacyjną na naszym rynku usługę BEZPŁATNEJ WIRTUALNEJ KONSULTACJI ONLINE. Przy zakupie bielizny przez internet dość często ciężko trafić z rozmiarem. Dlatego, aby zminimalizować ryzyko zamówienia błędnego rozmiaru takie indywidualne doradztwo jest bardzo pomocne.


Posiadając wieloletnie doświadczenie (bo od 2013r roku) w oferowaniu podobnej usługi w mojej brafittingowej firmie w Bułgarii. Od samego początku moje bułgarskie sklepy brafittingowe były zlokalizowane w stolicy, w Sofii. Z różnych względów nie zdecydowałam się otworzyć sklepów w innych częściach tego kraju. Pomimo tego, w wyniku intensywnej promocji mojej marki w ogólnokrajowych mediach bułgarskich, z dnia na dzień rosło zainteresowanie zakupem bielizny z mojego sklepu.

Oto fragment reportażu w bułgarskiej telewizji Nova.tv (odpowiednik naszej tvn)

z procesu przeprowadzania wirtualnej konsultacji brafittingowej.


Wiedziałam, że uruchomienie samego sklepu online nie rozwiąże sytuacji, gdyż ówczesny rynek bułgarski nie miał pojęcia o brafittingu, w wyniku czego zakupy bielizny kończyłyby sięlicznymi zwrotami towaru wynikającymi z niewiedzy klientek na temat wymaganego rozmiaru i fasonu biustonosza.

Moje sklepy są prekursorem usługi brafittingowej w Bułgarii, dysponującym szerokim zasięgiem rozmiarowym do jej świadczenia. Postanowiłam więc opracować klarowną strukturę konsultacji opierającą się na zaoferowaniu indywidualnej, bezpłatnej konsultacji brafittingowej i przenieść to unikalne doświadczenie doboru bielizny z naszych przymierzalni do domów klientek mieszkających w dalekiej odległości od Sofii.

Na początku nie obyło się bez wielu prób i błędów, które z czasem wyeliminowałam. Dzięki temu doświadczeniu w obecnej sytuacji mam gotowy, przetestowany know-how do świadczenia tej usługi. Wystarczyło mi tylko spisać procedury po polsku, przeszkolić mój personel, który ma już za sobą pierwsze udane wirtualne konsultacje. Po upływie zaledwie tygodnia nasz kalendarz z dnia na dzień coraz bardziej się zapełnia!

Oczywiście, robimy wszystko, co w naszej mocy, by wypromować tę usługę i dotrzeć z nią do szerszego grona kobiet. I są tego efekty. Sam fakt posiadania struktury działania, przeszkolonego personelu i narzędzi do rezerwacji nie jest wystarczający, by kalendarz sam się zapełniał.

Z bezpłatnej konsultacji można skorzystać z dowolnego miejsca w Polsce. Wszystko czego klientka potrzebuje to posiadanie konta w programie Skype lub Messenger, kamery w komputerze lub telefonie oraz centymetra.

Komfort i bezpieczeństwo naszych klientek stanowi dla nas najwyższy priorytet, dlatego zapewniamy, że usługa będzie przeprowadzona według najlepszych brafittingowych praktyk i z poszanowaniem prywatności osób otrzymujących konsultację.

Opracowana przeze mnie strategia zawiera kontakt z klientką przed konsultacją spisany w formie konkretnej procedury, w celu wyjaśnienia jej całego procesu, następnie szczegółową instrukcję przeprowadzania konsultacji w trakcie spotkania online, której dużą część stanowi „oswojenie” klientki z taką formą konsultacji i stworzenie przyjemnej, komfortowej atmosfery. Po tym następuje emailowy kontakt z klientką podsumowujący ustalenia, a w przypadku zdecydowania się przez nią na dokonanie zakupu, propozycję ponownego spotkania online, w celu upewnienia się, że dostarczona bielizna faktycznie pasuje.


Ta usługa wzbudziła duże zainteresowanie w branży bieliźnianej.

Przeczytaj wywiad, który udzieliłam Stanikomanii - Kliknij TUTAJNajlepszą rekomendacją są komentarze klientek które przeszły już taką usługę. Oto jeden z nich:

Od czasu, kiedy kilka dni temu zaczęłam opowiadać na moich profilach w mediach społecznościowych o wprowadzeniu tej innowacyjnej na naszym rynku usługi, otrzymuję zapytania od sklepów brafittingowych, które zainteresowały się tym tematem i które chciałyby otrzymać ode mnie pełne know-how przeprowadzania wirtualnej konsultacji wraz z dostępem i instrukcją stosowania bezpłatnych narzędzi do rejestracji wizyty online.

Także jeśli myślisz o wprowadzeniu do swojego biznesu podobnej usługi, ale zależy Ci na tym, aby nie popełniać błędów i tym samym nie zrazić do siebie klientek, mam dla Ciebie propozycję. W oparciu o moje doświadczenie oferuję kurs online „Wirtualny Brafitting”, który zawiera wszystkie procedury dotyczące przeprowadzania wirtualnej konsultacji brafittingowej, na każdym z poziomów komunikacji z klientką, uwzględniając schemat rozmowy przed, w trakcie i po konsultacji, wzory treści emaili, przegląd dostępnych narzędzi na rynku służących do dokonania rezerwacji online wraz z instrukcją obsługi oraz sposoby skutecznej promocji usługi.

Pewnie myślisz, że taki kurs będzie sporo kosztował. A co, jeśli Ci powiem, że na czas pandemii daję przedsiębiorcom z branży brafittingowej aż 50% rabatu? Zależy mi na tym, aby wesprzeć koleżanki po fachu w tym trudnym okresie. Chciałabym jednocześnie, aby opłata pokryła mój czas poświęcony na przygotowanie tego kursu. W związku z tym inwestycja w gotowy know-how do przeprowadzania wirtualnej konsultacji brafittingowej wynosi zaledwie 223,50zł, zamiast 447zł.

KLIKNIJ TU , naciśnij „Dowiedz się więcej" i poznaj szczegóły kursu.

Mam nadzieję, że tak jak ja jesteś zdeterminowana, aby utrzymać pracowników na etatach i kontynuować biznes. Wprowadzenie kreatywnych zmian i dostosowanie się do aktualnych realiów jest obecnie jedynym ratunkiem dla małych biznesów stacjonarnych. Zgadzasz się ze mną?


Zapraszam Cię również na bezpłatny WEBINAR!

Kliknij w poniższą grafikę i zapisz się.


Comments


blog

Cześć, jestem Iza!

Jestem międzynarodowym ekspertem brafittingu z blisko 20-letnim doświadczeniem, autorką książek brafittingowych, zapalonym szkoleniowcem bra-branży, kobietą biznesu i działaczką społeczną...

Archiwum postów

Tagi

bottom of page