top of page

Miseczki – najważniejsze, co powinnaś o nich wiedzieć.


Miseczka D to duży biust

Powszechnie uważa się, że wszystkie rozmiary powyżej miseczki D oznaczają ogromne piersi. Wyjaśnijmy sobie na początku jedną rzecz − sama literka nie określa wielkości biustu. Musi być połączona z wartością określającą rozmiar pod biustem. To nieodłączne dwie wartości: pierwszą określa wymiar pod biustem (liczba), czyli pas obwodu biustonosza, a drugą − rozmiar miseczki (litera).

Pojemność miski w danej literce zależy od rozmiaru obwodu pod biustem, z którym jest ona połączona. Na przykład miseczka D umieszczona na staniku z obwodem 65 jest o 4 rozmiary mniejsza niż miseczka D w obwodzie 85.
Porównanie miseczek D na różnych obwodach – mniejszego rozmiaru 65D z większym 85D

Z każdym powiększeniem lub zmniejszeniem rozmiaru pasa obwodu biustonosza rośnie lub spada o jeden rozmiar wymiar miseczki, czyli rozmiar miseczki 65D mieści piersi takiej samej wielkości jak 70C i 75B. Pojemność miseczki jest ta sama, ale rodzaj uzyskanego podtrzymania i zebrania biustu będzie się różnił. W tym właśnie tkwi różnica pomiędzy biustonoszem, który pasuje „mniej więcej”, a tym, który jest dopasowany idealnie.

Inny przykład t