top of page

Jak zwiększyć sprzedaż w 2023 r?

Ostatnie lata nie były łaskawe dla branży bieliźnianej. Biznesy bieliźniane odnotowały spadek wizyt klientów spowodowany pandemią, wojną za naszą granicą, a w ostatnim czasie galopującą inflacją. Z rozmów ze współpracującymi z moją firmą sklepami nagminnie słyszę, że ostatni sezon jesienno/zimowy był jednym z najsłabszych od wielu lat.

Również coraz częściej na moje konsultacje mentoringowe zgłaszają się przedsiębiorcy z naszej branży, którzy zastanawiają się w jaki sposób zapewnić stały wzrost sprzedaży w swoim salonie oraz jakich argumentów użyć, by zachęcić klientki do dokonania zakupów. Większość z nich szuka szybkiej recepty, a taka po prostu nie istnieje. Sukces sklepu jest składową wielu procesów z zakresu zarządzania, sprzedaży, marketingu i promocji, które są konsekwentnie wdrażane i realizowane każdego dnia przez cały zespół. Nie jest to sprint, a długi, dobrze zaplanowany maraton. Wykorzystaj więc ten aktualnie wolniejszy czas, aby zrobić przegląd strategii i procedur funkcjonujących w Twoim sklepie, który będzie początkiem budowania stabilnych fundamentów Twojej marki. Aby Ci w tym pomóc przygotowałam sześć wskazówek, stanowiących absolutną podstawę do tworzenia inspirującego salonu z bielizną.


1. Pozycjonuj swój sklep w segmencie premium

Marka premium to marka, która poszerza perspektywę i przemawia do uczuć odbiorców. Prezentuje swoją ideę w taki sposób, aby klientki pragnęły się z nią utożsamiać.


Bądź marką premium! To powinno być Twoim celem, aby przekazywać klientkom swoją ideę, misję i wizję salonu, tłumacząc dlaczego to robisz i czym się kierujesz.

Wyraź to w każdym aspekcie funkcjonowania Twojej firmy, zarówno poprzez sposób powitania, budowania relacji z klientkami i ich obsługi, jak i materiały promocyjne oraz komunikację marketingową (stacjonarną i online).

Jeśli sprawisz, że klientki będą odbierać Twój sklep jako markę premium to rozkochasz je w sobie! Będą podążać za Tobą i słuchać się Twoich rekomendacji, będą chętne częściej powracać do Twojego salonu, więcej kupować i polecać go swoim znajomym.