top of page

Jak zwiększyć sprzedaż w 2023 r?

Ostatnie lata nie były łaskawe dla branży bieliźnianej. Biznesy bieliźniane odnotowały spadek wizyt klientów spowodowany pandemią, wojną za naszą granicą, a w ostatnim czasie galopującą inflacją. Z rozmów ze współpracującymi z moją firmą sklepami nagminnie słyszę, że ostatni sezon jesienno/zimowy był jednym z najsłabszych od wielu lat.

Również coraz częściej na moje konsultacje mentoringowe zgłaszają się przedsiębiorcy z naszej branży, którzy zastanawiają się w jaki sposób zapewnić stały wzrost sprzedaży w swoim salonie oraz jakich argumentów użyć, by zachęcić klientki do dokonania zakupów. Większość z nich szuka szybkiej recepty, a taka po prostu nie istnieje. Sukces sklepu jest składową wielu procesów z zakresu zarządzania, sprzedaży, marketingu i promocji, które są konsekwentnie wdrażane i realizowane każdego dnia przez cały zespół. Nie jest to sprint, a długi, dobrze zaplanowany maraton. Wykorzystaj więc ten aktualnie wolniejszy czas, aby zrobić przegląd strategii i procedur funkcjonujących w Twoim sklepie, który będzie początkiem budowania stabilnych fundamentów Twojej marki. Aby Ci w tym pomóc przygotowałam sześć wskazówek, stanowiących absolutną podstawę do tworzenia inspirującego salonu z bielizną.


1. Pozycjonuj swój sklep w segmencie premium

Marka premium to marka, która poszerza perspektywę i przemawia do uczuć odbiorców. Prezentuje swoją ideę w taki sposób, aby klientki pragnęły się z nią utożsamiać.


Bądź marką premium! To powinno być Twoim celem, aby przekazywać klientkom swoją ideę, misję i wizję salonu, tłumacząc dlaczego to robisz i czym się kierujesz.

Wyraź to w każdym aspekcie funkcjonowania Twojej firmy, zarówno poprzez sposób powitania, budowania relacji z klientkami i ich obsługi, jak i materiały promocyjne oraz komunikację marketingową (stacjonarną i online).

Jeśli sprawisz, że klientki będą odbierać Twój sklep jako markę premium to rozkochasz je w sobie! Będą podążać za Tobą i słuchać się Twoich rekomendacji, będą chętne częściej powracać do Twojego salonu, więcej kupować i polecać go swoim znajomym.

2. Zadbaj o "opakowanie". Dołącz wartość dodaną. Pokazuj wyróżniki Twojej marki.


W salonach brafittingowych tak naprawdę wygrywa wybitna obsługa. Klientki mogą zapomnieć co kiedyś od Ciebie kupiły, ale nigdy nie zapomną tego, jak się czuły robiąc zakupy w Twoim salonie.


Dlatego stawiaj na emocje i na detale! Na przykład:

- zaproponuj pyszną kawę z wyborem syropów, podaną w pięknej filiżance,

- dołączaj do zakupów spersonalizowaną, odręcznie podpisaną karteczkę z podziękowaniami,


- podaruj gratisy np. w postaci saszetki płynu do prania Soak lub eko błyszczyka do ust marki Panache,

- do zakupionej bielizny dodawaj sensualne detale w postaci płatków róż lub piórek i eleganckiej bibuły,


- w przymierzalni stosuj chusteczki odświeżające. Możesz też iść o krok dalej i umieścić chusteczki skompresowane w formie tabletek, które wrzuca się do eleganckiego pojemnika z wodą różaną, by klientka mogła odświeżyć się przed konsultacją,

- wyposaż swoje przymierzalnie w eleganckie szlafroki z logo Twojej marki.

Wszystko, co dostarczysz dookoła usługi brafittingu sprawi, że klientka poczuje się wyjątkowo! Możliwości jest bardzo dużo. Zastanów się, jak w aspekcie usługi brafittingowej oferowanej w Twoim salonie możesz wspierać emocje, bo to właśnie one sprawią, że klientki nie zapomną o Twoim wyjątkowym sklepie!


3. Zatroszcz się o marketing

Wideo nadal jest aktualnym trendem i będzie najlepszą i najbardziej dynamiczną formą przekazu w 2023 roku. Zadbaj o to, aby na Twoim Instagramie i Facebooku było dużo filmów, zbliżeń, obrazów, które mówią bezpośrednio o Twoich produktach i spersonalizowanej usłudze brafittingu, slimfittingu (modelowania sylwetki bielizną wyszczuplającą) czy tejpingu piersi. Pokazuj rzeczy bardziej lifestylowe, metamorfozy, rekomendacje klientek, przyjemności, detale, dodatki…

Nie zapominaj przy tym stale dbać o zdjęcia. Ludzie kupują obrazem. Tworzone przez Ciebie materiały powinny mówić o Twojej jakości i profesjonalizmie, by zachęcić do skorzystania z Twoich produktów.

W moim szkoleniu „Skuteczna Promocja Sklepu. ZATRZYMAJ SWOJE KLIENTKI”, które będzie mieć miejsce w 22-23.04.2023 r. poświęcam cały dzień na warsztatową naukę tworzenia wideo i grafik do mediów społecznościowych dla sklepów działających w branży bieliźnianej.


4. Rób zatowarowanie sklepu z głową


Odrzuć raz na zawsze podejście, że ciągle czegoś brakuje w ofercie Twojego sklepu i trzeba notorycznie domawiać produkty, aby mieć „coś dla każdej klientki”. W zamian, przeanalizuj rotację posiadanych w Twoim sklepie marek i ich produktów oraz najczęściej zamawianych rozmiarów. Wyeliminuj także powtarzające się fasony i sprowadź je do jednego modelu w jednej marce. Nie potrzebujesz przecież tej samej konstrukcji, robiącej dokładne to samo, w kilku markach.

Skup się na dalszej współpracy z tymi markami, które dają Ci najszybszy zwrot inwestycji. Zadbaj o to, aby wybrane przez Ciebie firmy nie konkurowały ze sobą swoją ofertą. W zamian stwórz portfolio marek występujących w Twoim sklepie, które nawzajem się uzupełniają, tworząc komplementarną ofertę dla Twoich klientek, zwiększającą możliwości dosprzedaży.

Nie ograniczaj się tylko do biustonoszy i majtek. We pod uwagę także produkty takie jak płyny Soak dbający o delikatną bieliznę, taśmy do modelowania biustu Bra Tape oraz eleganckie piżamy i produkty pończosznicze.


5. Stwórz zespół marzeń


Postaw na budowanie zmotywowanego zespołu, który dobrze rozumie Twoją misję i wizję marki oraz wie, do czego dążycie. Przestań wyręczać pracowników w ich pracy. W zamian oddaj im odpowiedzialność za realizację ich zadań, ustawiaj jasne zasady rozliczania ich wykonania, wspieraj pracowników udostępniając narzędzia szkoleniowe oraz odpowiednio wynagradzając ich za wykonaną pracę.


Wprowadź też narzędzia do monitorowania postępów rozwoju Twojego zespołu, a stworzysz środowisko, w którym nie tylko wyeliminujesz rotację pracowników, a zastąpisz ją silnym, zintegrowanym z wartościami Twojej marki, zmotywowanym do działania zespołem, pracującym na jej sukces.


6. Naucz się budować autorytet swojej marki


Zawsze to podkreślam, branża brafittingowa opiera się na relacjach. Jednakże, aby klientki były w stanie prawdziwie Ci zaufać i podążać za Twoją marką, musisz zbudować jej autorytet. Zrobisz to dzięki pozyskaniu profesjonalnej wiedzy, strategii, umiejętności, które przełożysz na codzienną praktykę i fachowe doświadczenie.

Nie wiesz jak zarządzać sklepem, jakie skuteczne strategie sprzedaży wprowadzić i jak interesująco promować Twój sklep stacjonarnie i w mediach społecznościowych, by stał się opłacalnym biznesem?

Zapraszam Cię na cykl moich biznesowych szkoleń warsztatowych.

  • Szkolenie „Skuteczne strategie sprzedażowe”, 25.03.23 r., stworzone pod wymogi branży bieliźnianej sprawi, że poznasz sprawdzone w praktyce strategie i narzędzia sprzedażowe, dzięki którym twój sklep z bielizną stanie się w końcu dochodową firmą.


  • „Skuteczne zarządzanie sklepem i zespołem”, 26.03.23 r. to szkolenie, które da Ci techniki, dzięki którym wyeliminujesz raz na zawsze ryzyko problemów związanych z niewłaściwym zarządzaniem towarem i zespołem, błędnymi procedurami lub ich brakiem oraz spadkiem motywacji wśród pracowników do oferowania ponadprzeciętnej obsługi klienta.


  • Dwudniowe, marketingowe szkolenie warsztatowe „Skuteczna Promocja Sklepu. ZATRZYMAJ SWOJE KLIENTKI”, 22-23.04.23 r., dzięki któremu dowiesz się, jak stacjonarnie i online zatrzymać istniejące klientki i przyciągać nowe, jakie strategie marketingowe stosować, by prawdziwie do nich przemawiać, budować z nimi długotrwałe więzi i tworzyć wokół siebie grono lojalnych fanek twojej marki, częściej powracających, kupujących więcej i polecających ją swoim znajomym.

Moje warsztatowe szkolenia pomogą Ci w odkrywaniu BIZNESOWYCH SUPERMOCY, budujących ponadprzeciętne zaangażowanie, skutkujące wzrostem przychodów, zmniejszeniem rotacji pracowników i zwiększeniem ich satysfakcji z wykonywanej pracy. Poznaj program szkoleniowy na https://www.izabelasakutova.com/biznesowe-szkolenia-stacjonarne

Comments


blog

Cześć, jestem Iza!

Jestem międzynarodowym ekspertem brafittingu z blisko 20-letnim doświadczeniem, autorką książek brafittingowych, zapalonym szkoleniowcem bra-branży, kobietą biznesu i działaczką społeczną...

Archiwum postów

Tagi

bottom of page