top of page

Idealny biustonosz dla dużego biustuDlaczego tak trudno dobrać biustonosz do dużych piersi?


Problem tkwi w bardzo ograniczonej rozmiarówce większości sieciówek oferujących biustonosze, w których rozmiary dość często kończą się na miseczce E lub F. Zmuszają one konsumentki do podjęcia kompromisu pomiędzy tym, czego faktycznie potrzebuje ich ciało, a tym, co jest dostępne w ograniczonej ofercie rozmiarowej danego sklepu. Dlatego jestem wielką orędowniczką doboru biustonoszy w profesjonalnych, multibrandowych sklepach brafittingowych, które rzadziej znajdziemy w centrach handlowych, a częściej przy ulicy. Takie salony precyzyjnie wybierają produkty do swojej oferty z najlepszych marek bielizny dostępnych na rynku, aby zaoferować swoim klientkom szeroki zakres rozmiarowy, który dość często oscyluje w zakresie aż 130 rozmiarów, oraz wysoką jakość produktów, co przekłada się na świetny efekt podtrzymania i wymodelowania biustu, komfort codziennego funkcjonowania i jest także inwestycją w długi okres użytkowania takiego biustonosza.


Ten temat omawiałam również w Dzień Dobry TVN. Zachęcam do oglądania TUTAJ.

Jakie czynniki należy wziąć pod uwagę chcąc dobrać biustonosz do dużych piersi?


Dobrze dobrany biustonosz na duże piersi powinien mieć 2 supermoce:

  1. Odpowiednio dobrany rozmiar do indywidualnych potrzeb ciała.

  2. Właściwą konstrukcję.

Pozwolę sobie omówić ją na przykładzie biustonosza codziennego, jak Estel marki Sculptresse by Panache.  • Warto zwrócić uwagę na wysoko zabudowane skrzydełka obwodu biustonosza, które wygładzą linię pleców i stabilnie, a zarazem wygodnie podtrzymają piersi. Zasada jest taka, że im większy biust, tym kobieta powinna wybierać wyżej zabudowany pas obwodu pod biustem, gdyż to on stanowi główne rusztowanie i to on „nosi” piersi. Ramiączka pełnią jedynie funkcję pomocniczą.

  • Szerokie ramiączka, wykonane z przyjaznej w dotyku gumy, która nie drapie ani nie wrzyna się w ciało. Ramiączka nie mogą być zbytnio elastyczne (nadmiernie rozciągające się). Zadbajmy też o to, aby nie były zbyt wąskie. Oczywiście, nie muszą być przesadnie szerokie. Takie o szerokości około 20-21 mm powinny być wystarczające, by zapewnić ramionom wygodne dopasowanie. Dodatkowo mogą one być podszyte miękkim pluszem, co tylko zwiększy komfort użytkowania.

  • Ramiączka osadzone bliżej szyi. Dość często kobiety z figurą plus size mają spadziste ramiona. Niektórzy producenci stopniując rozmiary biustonoszy nie zwracają na ten fakt uwagi i powiększając rozmiar pod biustem, także proporcjonalnie zwiększają rozstaw ramiączek, a prawda jest taka, że gdy nasz rozmiar się zwiększa to ciała więcej przybywa pod biustem niż w ramionach. Dlatego, aby ramiączka nam nie spadały, radzę zwracać uwagę na takie biustonosze, które mają ramiączka wszyte bardziej na środku, niż na zewnątrz.

  • Miseczki powinny być także stworzone z mocnego, nienaddającego się materiału, chociaż dobrze sprawdza się, w przypadku asymetrii piersi, wykończenie brzegu miseczek elastyczną koronką. Lubię miseczki skonstruowane z 4 części. Takie lepiej sobie radzą z modelowaniem bardziej wymagającego biustu. W przypadku większych piersi świetnie sprawdza się pionowy panel wbudowany pod pachą (side-support). Jego zadanie to wyprowadzenie piersi spod pachy i lepsze ich ukształtowanie.

  • Należy zwrócić również uwagę na użyte materiały. Powinny cechować się zwiększoną stabilnością i wytrzymałością, a przy tym powinny być przyjazne dla skóry. Zwróćmy też uwagę na elastyczność obwodu. Im więcej jesteśmy w stanie go rozciągnąć, tym mniej podtrzymania taki biustonosz nam zapewni. Przy słabej jakości materiałów, już po kilku praniach, ciężar piersi będzie ciągnął w dół, bo rozciągnięty pas obwodu zacznie podjeżdżać po linii pleców do góry i nie da rady podtrzymać stabilnie piersi.


Jakie jeszcze biustonosze proponuję dla dużych piersi i figur plus size?


W dzisiejszych czasach kobiety z dużym biustem mają dostępny szeroki wachlarz produktów. Mogą nosić nie tylko piękna, kolorową bieliznę dzienną, ale i biustonosze z odpinanymi ramiączkami oraz biustonosze sportowe, które zapewniają im podtrzymanie.


Biustonosz z odpinanymi ramiączkami, np. Dana marki Sculptresse by Panache.Usztywniane, uszyte z czterech części miseczki dobrze radzą sobie z modelowaniem większego, bardziej wymagającego biustu. Nadają piersiom okrągły kształt i bezpiecznie zamykają je od góry.


Wysoko zabudowane skrzydełka obwodu biustonosza, podszyte wygodną, 25 mm gumą wspomagane zapięciem na pięciorzędowe haftki oraz podszyciem obwodu taśmami silikonowymi zapewnia mocne wsparcie dla biustu i stabilne zakotwiczenie miseczek na ciele.

Sportowy biustonosz marki Sculptresse by Panache o miękkich, termicznie kształtowanych miseczkach, osadzonych na fiszbinach, zaprojektowany został z myślą o kobietach o pełniejszych kształtach, które szukają maksymalnego podtrzymania, optymalnego zebrania i ukształtowania biustu oraz komfortu użytkowania podczas wykonywania aktywności fizycznej.
Wysoko zabudowane skrzydełka obwodu biustonosza, stworzone z podwójnej warstwy materiału zapewniają gładką linię pleców oraz stabilne podtrzymanie większych piersi, aż do brytyjskiej miseczki J.


Wzmocnione, miękko podszywane ramiączka równomiernie rozkładają nacisk na ramiona w trakcie ćwiczeń, a możliwość ich krzyżowego zapięcia daje jeszcze lepsze zebranie biustu.


Oddychający, zewnętrzny materiał pomaga odprowadzić wilgoć z wewnętrznej części biustonosza, co podnosi komfort podczas jego użytkowania.


Jak ważny jest dobry dobór biustonosza, kiedy mamy obfity biust?


Nieprawidłowo dopasowany biustonosz często jest źródłem wielu problemów, m.in. zdrowotnych. Może doprowadzić do otarć skóry wynikających z noszenia zbytnio naciągniętych, wrzynających się ramiączek. Mało tego, piersi wciśnięte w za małe miseczki mogą spowodować pojawienie się zmian odparzeniowych pomiędzy piersiami oraz pod biustem, a to może sprzyjać zakażeniu bakteryjnemu skóry. Drożdżaki są małymi jednokomórkowymi organizmami wywołującymi reakcje grzybiczne. W niewielkim stopniu zasiedlają ludzki organizm, ale kiedy zachwiana zostaje równowaga mikrobiologiczna organizmu, dochodzi do reakcji grzybicznej. Dobrze czują się w miejscach zaciemnionych, ciepłych, wilgotnych, z brakiem dostępu do tlenu. Dlatego lubią one gromadzić się pod piersiami, w miejscu styku biustu z górną ścianą brzucha.


Poza tym, duże piersi kiedy są źle podtrzymane niewłaściwie dobranym biustonoszem, bywają niemałym obciążeniem dla ramion i kręgosłupa. W efekcie właścicielki obfitych biustów narzekają na bóle ramion, pleców, a stąd niedaleka droga do wad postawy (garbienie).

Jak dobrać stanik do dużego biustu?


Najważniejszym krokiem jest odpowiednie dobranie obwodu pod biustem. Niestety wśród kobiet w dalszym ciągu panuje błędne przekonanie, że to ramiączka podtrzymują piersi. Tymczasem za tę funkcję odpowiada właśnie odpowiednio dopasowany obwód biustonosza. Chodzi o stabilne, a zarazem wygodne okalanie ciała, które ma na celu podtrzymanie ciężaru biustu i zapewnienie ładnie zebranego dekoltu. Po czym poznamy, że pas obwodu jest dobrze dobrany? Gdy nie odczuwamy ucisku uniemożliwiającego swobodne oddychanie i kiedy pas obwodu biustonosza nie podnosi się do góry, zachodząc na łopatki, nienależnie od tego, czy sięgasz po książkę z najwyższego regału, czy schylasz się, by zawiązać buty. Powinien być wypoziomowany mniej więcej na równi z dołem fiszbinów umieszczonych z przodu. To swoisty fundament podtrzymujący piersi, dzięki któremu biustonosz będzie stabilnie zakotwiczony na klatce piersiowej.

Miseczki powinny całkowicie okalać piersi, bez kreowania efektu wybrzuszeń nad górną krawędzią miseczki lub pod pachą. Jeśli fiszbiny wbijają się w piersi pod pachą oznacza to, że potrzebujemy większego rozmiaru miseczki. Wbijający się w tkankę piersiową fiszbin nie tylko jest niewygodny, ale również może być niebezpieczny dla zdrowia piersi.


Zwróćmy również uwagę na dopasowanie mostka biustonosza, czyli centralnej części stanika łączącej ze sobą miseczki. Przeważnie ta część powinna gładko przylegać do ciała. Jeśli odstaje, potrzebujemy większego rozmiaru miseczki, gdyż pierś niemieszcząca się w zbyt małej przestrzeni miseczki odsuwa biustonosz od klatki piersiowej, doprowadzając do powstania luki pomiędzy jego mostkiem a ciałem. Wyjątkiem są kobiety, których mostek klatki piersiowej ma budowę wklęsłą lub wypukłą. W ich wypadku mostek stanika, pomimo odpowiednio dobranego rozmiaru, nie będzie gładko przylegał.

Ramiączka powinny być wyregulowane tak, by były wygodnie, ale stabilnie dopasowane. Właściwe dobrane stanowią około 10-15% podtrzymania biustu, czyli nie pełnią głównej roli w uniesieniu piersi. Jeśli powodują ból oznacza to, że nasz obwód stanika jest zbyt luźno dopasowany, bo ramiączka przejęły główną pracę „noszenia” biustu, zamiast stabilnie dobranego pas obwodu biustonosza. W takim wypadku należy wybrać mniejszy rozmiar pasa obwodu.


Podsumowanie


Duże piersi nie muszą być już problemem dla żadnej kobiety, udowadnia to szeroka oferta profesjonalnych sklepów brafittingowych i świadczona usługa dopasowania biustonosza do naszych indywidualnych kształtów. Dlatego jeśli nadal nie znalazłaś dla siebie idealnego rozmiaru, zgłoś się po poradę do profesjonalnej brafitterki. Dobrze dobrany biustonosz poprawi wygląd piersi i odciąży plecy, ale przede wszystkim sprawi, że poczujesz się w nim pewniej siebie.


Chcesz nauczyć się podstaw brafittingu?


Moje szkolenia webinarowe w ramach BRAFITTINGOWEJ PODSTAWÓWKI w tym Ci pomogą.


Najpierw jednak odpowiedz szczerze na pytania:

✓ Czy w ciągu dnia marzysz o powrocie do domu, by zerwać z siebie niewygodny stanik?

✓ Czy nienawidzisz zakupów stanikowych, które uważasz za zło konieczne?

✓ Czu myślisz, że nie ma biustonosza, w którym mogłabyś poczuć się komfortowo i pewnie siebie?


Jeśli to brzmi znajomo to jesteś we właściwym miejscu!


WYOBRAŹ TYLKO SOBIE, JAKBY TO BYŁO, GDYBYŚ NIE MOGŁA DOCZEKAĆ SIĘ, KIEDY ZAŁOŻYSZ STANIK…

Zakładanie biustonosza to pierwsza rzecz, którą większość kobiet robi każdego poranka. Ta czynność nadaje ton Twojemu całemu dniu. Wyobraź tylko sobie, co by było, gdybyś otwierając szufladę z bielizną zamiast odczuwać zniechęcenie, czuła się zainspirowana, piękna, zadbana, pewna siebie i gotowa na nowy, ekscytujący dzień? Ta chwila dbania o siebie może być wielkim domino, które przewracasz, aby rozpocząć budowanie zdrowej relacji ze swoim ciałem, która jest pełna szacunku i wspierającego podejścia.


Kluczem do wspaniałego rozpoczęcia dnia jest posiadanie biustonoszy, które są dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb Twojego ciała i w których czujesz się rewelacyjnie! Takich, których po prostu nie możesz doczekać się założyć, by celebrować swoje ciało i w końcu przekształcić czynność zakładania stanika z nudnej rutyny w RYTUAŁ DBANIA O SIEBIE. Dobrze dobrany biustonosz może spowodować ogromną zmianę w sposobie, w jaki funkcjonujesz każdego dnia, w jaki sama siebie odbierasz i w jaki jesteś odbierana przez innych.


Dzięki BRAFITTINGOWEJ PODSTAWÓWCE, idąc na zakupy bieliźniane, będziesz w pełni świadoma swoich oczekiwań w stosunku do dopasowania i konstrukcji biustonosza, który chcesz zakupić. W końcu zakupy bieliźniane nie będą złem koniecznym, a prawdziwą przyjemnością, w ramach której odnajdziesz dla sienie biustonosze podnoszące Twój biust i pewność siebie!
Comments


blog

Cześć, jestem Iza!

Jestem międzynarodowym ekspertem brafittingu z blisko 20-letnim doświadczeniem, autorką książek brafittingowych, zapalonym szkoleniowcem bra-branży, kobietą biznesu i działaczką społeczną...

Archiwum postów

Tagi

bottom of page