Duże piersi – duży problem, małe piersi – mały problem? Niekoniecznie… Rozwiązaniem jest: Brafittin

Szacuje się, że co najmniej 80% Polek nosi nieprawidłowo dopasowany stanik. Chcemy, aby ten idealny był wygodny, ładnie kształtował, prawidłowo podtrzymywał piersi i co najważniejsze – odciążał nasze ramiona i kręgosłup. Polki kochają piękną bieliznę, ale czy znają rzeczywisty rozmiar swojego stanika?

W dzisiejszych czasach świadomość kobiet o konieczności noszenia właściwego rozmiaru biustonosza jest na wyższym poziomie niż dziesięć lat temu, kiedy polski brafitting zaledwie raczkował. Pozostaje jednak wciąż wiele do zrobienia, gdyż określenie „brafitting” wielu Polkom jedynie „obiło się o uszy”, ale nie do końca jeszcze przełożyło się na noszenie odpowiednio dopasowanych biustonoszy. Największym problemem są nadal zbyt luźne obwody pod biustem i zbyt małe miseczki, co dość często skutkuje między innymi chronicznymi bólami ramion, odcinka szyjnego, problemem z prawidłową postawą albo podrażnieniami skóry, o niskiej samoocenie nawet nie wspominając. Wiele kobiet nigdy nie skorzystało z usługi doboru rozmiaru i nie ma pojęcia w czym dokładnie tkwi problem niewygody, którą odczuwają. Są też takie, które stały się ofiarą złego brafittingu, gdyż istnieją marki i sklepy bieliźniane dysponujące ubogą ofertą rozmiarową, które promują się przy użyciu chwytliwego hasła jakim jest właśnie brafitting, jednak nie posiadają ku temu ani narzędzi w postaci szerokiej gamy rozmiarowej oferowanych przez siebie produktów, ani też często umiejętności właściwego dobierania rozmiaru. Rezultatem takiego działania jest błędne określenie rozmiaru biustonosza klientki, w efekcie czego kobiety postrzegają usługę brafittingu jako jakiś wymysł, bo przecież wciąż odczuwają niewygodę i ucisk zamiast obiecywanego komfortu zapewnionego odpowiednim ukształtowaniem i podtrzymaniem piersi.

Właśnie dlatego postanowiłam napisać książkę „Brafitting. Lifting piersi bez skalpela”, która jest pierwszym takim tytułem wydanym w Polsce, poświęconym piersiom w kontekście bielizny. Do stworzenia książki wykorzystałam moje trzynastoletnie doświadczenie brafittingowe pracy w roli eksperta i szkoleniowca brafittingu. Uświadamiam w niej, jak ważny dla zdrowia i naszego samopoczucia jest odpowiednio dobrany stanik, gdyż problem jego złego dopasowania jest niestety bardzo powszechny. Wiem to również z autopsji, gdyż duży biust i zły biustonosz, jeszcze w czasach szkolnych, był powodem moich kompleksów i regularnych ucieczek z lekcji WF-u. Problem był na tyle frustrujący, że zaczęłam zastanawiać się nad operacją zmniejszenia piersi. Idealny rozmiar udało mi się znaleźć dopiero podczas pobytu w Anglii w 2001 roku. I tak, z noszonego rozmiaru 75E, przeszła do perfekcyjnie dopasowanego rozmiaru 60H. Wówczas w mojej głowie narodził się pomysł wprowadzenia brafittingu do Polski, co uczyniłam trzy lata później, otwierając jednocześnie w naszym kraju drzwi dla marki Panache oferującej szeroki zakres rozmiarowy.

Co więc daje brafitting…? Na przykład magiczne 5 kg mniej - profesjonalnie dopasowany biustonosz zmienia proporcje ciała, dobrze ukształtowany i uniesiony biust odsłania naszą talię, dzięki czemu w mgnieniu oka wygląda się o wiele szczuplej, a wszystko to bez katorżniczej głodówki. Jednocześnie wizualnie zmienia się postawa oraz cała sylwetka, stajemy się smuklejsze i wyższe. Ale odpowiednio dobrany stanik to przede wszystkim radość i pełen komfort podczas noszenia go przez cały dzień. To również potężny zastrzyk pewności siebie, energii i zadowolenia z własnego odbicia w lustrze.

Dobrze dopasowany biustonosz to wreszcie troska o nasze zdrowie. Od wielu lat jestem aktywną propagatorką profilaktyki zdrowia piersi, w książce nie zabrakło więc szczegółowej instrukcji samobadania. „Brafitting. Lifting piersi bez skalpela” wspiera także kampanię „Dotykam=Wygrywam”, której celem jest edukacja kobiet w zakresie profilaktyki raka piersi. Dodatkowo 1% z zysków ze sprzedaży książki przekazuję na wsparcie działań stowarzyszenia Polskie Amazonki Ruch Społeczny na walkę z tą chorobą.

Celem książki było stworzenie praktycznego poradnika, dzięki któremu raz na zawsze kobiety zażegnają problem źle dobranego biustonosza. Czytelniczki dowiedzą się więc, jak – dzięki prawidłowo dobranemu biustonoszowi - dbać o zdrowie piersi, w jaki sposób wybrać dobrze podtrzymujący, a zarazem wygodny rozmiar oraz jak dobrać krój podkreślający i odpowiednio kształtujący biust. Dowiedzą się też, jak mądrze kupować staniki, by zaoszczędzić pieniądze, stres i czas. Znajdą również cenne wskazówki bieliźniane, pomocne na każdym etapie życia – niezależnie od zmian, które zachodzą w ich ciele. Wśród nich wskazówki na temat kupna pierwszego stanika dla nastolatki, uzyskają wskazówki, jaki biustonosz powinny wybrać kobiety w okresie ciąży i karmienia, a jaki w czasie menopauzy. Zapoznają się też z zestawieniem rozmiarówek biustonoszy. Książka jest także zbiorem porad fizjoterapeutycznych z praktycznymi ćwiczeniami poprawiającymi postawę i wzmacniającymi odcinek szyjny autorstwa fizjoterapeutki Joanny Tokarskiej. Kobiety znajdą w książce również porady stylizacyjne jak i wskazówki dotyczące wyboru bielizny do ślubu, doboru kostiumu kąpielowego czy biustonosza sportowego.