top of page

Stroje kąpielowe na duży biust

Wybór stroju kąpielowego to wyzwanie dla każdej sylwetki, ale może być ono szczególnie duże, jeśli masz duży biust. Z jednej strony potrzeba czegoś, co utrzyma większy biust w każdej sytuacji, a z drugiej strony ładnie go ukształtuje i nie będzie krępowało ruchów.

Duży biust, duży problem…


Dla właścicielek dużych biustów newralgicznym problemem w doborze kostiumów kąpielowych są za małe miseczki, dzielące biust na pół wcinającymi się w piersi krawędziami miseczek, osadzonymi na za małych, wbijających się w tkankę piersiową fiszbinach. Dość często idzie to w parze z podjeżdżającymi do góry po linii pleców, zachodzącymi na łopatki pasami obwodów biustonoszy.


Jeżeli kobieta nie ma dobrze dobranego kostiumu pod względem rozmiaru i konstrukcji to wyjście na plażę oznacza ciągłe sprawdzanie czy góra kostiumu kąpielowego jest na swoim miejscu i notoryczne jej poprawia. Z przyjemności takich jak gra w siatkówkę plażową, schylanie się, beztroskie kąpiele w morzu czy bieganie za frisbee, biuściasta nosząca niewłaściwie dobrany kostium kąpielowy, niestety, musi zrezygnować. Każda z tych czynności może doprowadzić do krępującej sytuacji.


Ten temat miałam okazję omawiać podczas wejścia w Pytanie na Śniadanie. Zapraszam również do oglądania TUTAJ.


Na co zwrócić uwagę przy doborze kostiumu?


Najważniejszym kryterium w doborze stroju kąpielowego powinien być nie tylko jego kolor czy aktualne trendy, ale przede wszystkim odpowiednio dobrany rozmiar kostiumu i solidna konstrukcja, która zapewni właściwe podtrzymanie, stabilizację i bezpieczeństwo biustu.

Nie polecam więc kupowania strojów numerowanych według konfekcyjnego systemu rozmiarowego (S-XL). Nie jest możliwe, aby nas kobiety można było podzielić na 5 rozmiarów. Dlatego wyspecjalizowane marki bieliźniane oferują blisko setkę rozmiarów biustonoszy kąpielowych, aby dobrać je idealnie do indywidualnych potrzeb figury.

Należy unikać zakupu strojów kąpielowych sprzedawanych w kompletach. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że albo góra, albo dół nie będzie we właściwym rozmiarze.


Oto propozycje kostiumów kąpielowych, które rekomenduję dla biuściastych.


1. Dwuczęściowe stroje kąpielowe, w których góra składa się z dwóch trójkątów zrobionych ze znikomej ilości materiału, nieposiadające wewnętrznej, stabilnej konstrukcji, nie zapewnią ani komfortu, ani właściwego podtrzymania i dobrego kształtu.

W zamian radzę zainwestować w krój o miseczkach umieszczonych na fiszbinie, podszytych stabilną tkaniną power net, który odpowiednio uniesie i wymodeluje biust, odciążając ramiona i zapewniając bezpieczne podtrzymanie.


2. Wybór topu bez ramiączek wykonanego z kawałka elastycznego materiału przeważnie spłaszcza piersi, nie nadając im pożądanego kształtu i nie zapewni podtrzymania.

Prawidłowo dopasowany biustonosz o takim fasonie dla kobiety z większym biustem, dla zapewnienia stabilnego uniesienia i odpowiedniego wymodelowania piersi, powinien mieć wbudowane miseczki, najlepiej usztywniane, wzmocnione fiszbinami. Takie konstrukcje noszą nazwę bandeau, czyli „opaska”. Nawet jeśli masz obfity biust, nie musisz wybierać pomiędzy podtrzymaniem a opalaniem ramion, bo obecnie na rynku są dostępne marki, które oferują stabilne góry kostiumów kąpielowych z odpinanymi ramiączkami nawet w rozmiarze brytyjskiej miseczki H, czyli europejskiej miseczki K.

3. Jednoczęściowe stroje kąpielowe, które nie mają wydzielonej strefy na biust, zlewają go ze środkową częścią ciała. Naciągnięcie elastycznego materiału powoduje, że biust jest całkowicie spłaszczony i „zsuwa się” ku dołowi. Biust schodzi niżej niż tam, gdzie powinien się znajdować, przez co talia zanika, a my wyglądamy na potężniejsze niż w rzeczywistości.


Dlatego ważne jest, aby kostium miał wbudowaną od wewnątrz konstrukcję biustonosza z miseczką opartą na fiszbinie, która „odklei” piersi od brzucha, podniesie je, podkreślając jednocześnie talię, a to wszystko sprawi, że sylwetka będzie wyglądać na smuklejszą i bardziej zbalansowaną.


Alternatywą dla jednoczęściowego kostiumu kąpielowego jest tankini. Tak samo jak jednoczęściowy kostium kąpielowy, posiada on wbudowaną od wewnątrz konstrukcję biustonosza, która właściwie uniesie i ukształtuje większe piersi, podkreślając talię. Rekomenduję taką konstrukcję wszystkim paniom, które nie są gotowe na to, by odsłaniać publicznie okolice brzucha, ale chcą pozostawić sobie opcję opalania dolnych partii tułowia. Tankini pozwala na to poprzez uniesienie koszulki w górę w czasie opalania. Poza tym tankini jest świetną opcją stylizacyjną podczas urlopowania do noszenia na co dzień − czy to z szortami, czy z długą, przewiewną, letnią spódnicą.

Nie znam kobiety, która byłaby w 100% zadowolona ze swojego ciała.


Każda, wywołana do tablicy, w ciągu kilku sekund potrafi wyrecytować całą listę detali, które najchętniej „wymieniłaby na lepszy model”. To bardzo smutne, ale niestety takie realia kreują dzisiejsze media. Jako brafitterka z wieloletnim doświadczeniem zawsze staram się przekonać klientki, że nie liczy się nasz rozmiar, a to, w jaki sposób zadbamy o dopasowanie bielizny czy stroju kąpielowego. Profesjonalnie dobrany biustonosz potrafi odjąć nam optycznie 5 kg (!), zatem jeśli chcemy dobrze wyglądać i czuć się na plaży, niezwykle istotny – o ile nie najistotniejszy - jest tu odpowiednio dopasowany pod względem rozmiaru i konstrukcji biustonosz kąpielowy.

Jeśli chciałabyś zasięgnąć porady w zakresie doboru kostiumu kąpielowego to zapraszam do skorzystania z bezpłatnej usług WIRTUALNEGO BRAFITTINGU, dzięki której w komforcie Twojego domu brafitterka przez wybrany przez Ciebie komunikator (Messenger, WhatsApp, Skype) dobierze właściwą konstrukcję i rozmiar.


Kommentare


blog

Cześć, jestem Iza!

Jestem międzynarodowym ekspertem brafittingu z blisko 20-letnim doświadczeniem, autorką książek brafittingowych, zapalonym szkoleniowcem bra-branży, kobietą biznesu i działaczką społeczną...

Archiwum postów

Tagi

bottom of page