top of page

Nie oddawaj swoich klientówPo moich szkoleniach brafittingowych dość często słyszę od moich kursantek, że wiedza, którą im przekazałam w trakcie szkoleń na temat sposobu pracy w przymierzalni pozwoliła im o wiele efektywniej pracować z klientkami, które są bardzo zadowolone z oferowanej przez nie obsługi.


Moja odpowiedź na to jest zawsze taka sama. W takim wypadku mówię „Świetnie, gratuluję i cieszę się, że Twoje klientki są zadowolone, ale powiedz mi, co teraz robisz, aby one do Ciebie powracały i aby nie czekały aż 3 lata, by wymienić biustonosz? Jaki masz plan, by je zaangażować?”


I prawda jest taka, że większość z nich nie ma żadnego planu. Dlatego kilka lat temu zdałam sobie sprawę, że oprócz szkoleń uczących fachu niesamowicie istotnym elementem dla małych, lokalnych biznesów są szkolenia biznesowe, które dają wiedzę na temat tego, jak budować zaangażowanie w klientach, by częściej powracali, by byli otwarci na kupowanie większej ilości produktów niż tylko potrzebnej bazy i by polecali je swoim znajomym. Zaczęłam więc dzielić się swoją wiedzą przez organizowanie szkoleń stacjonarnych „User Experience – budowanie pozytywnych doświadczeń zakupowych”, po których starcie odezwały się do mnie osoby z poza Polski chcące też się biznesowo doszkalać, które nie miały możliwości dojechania na szkolenia stacjonarne. Pytały o szkolenie online i tak ponad rok temu stworzyłam biznesowe szkolenie online „Supermenki Biznesu Pro”, w ramach którego pomagam rozwijać biznesowe supermoce osób prowadzących lokalne sklepy. W szkoleniu stacjonarnym, jak i online zawarłam sprawdzone w praktyce i potrzebne do budowania głębszych relacji z klientami strategie biznesowe, które sama od lat na co dzień z sukcesem stosuję w moich sklepach w kraju i za granicą.


U podstaw tworzenia tych relacji leżą 3 kroki, które omówię w tym artykule. Na początek jednak chciałabym, abyś zdała sobie sprawę z tego, że niezależne salony mają niesamow