top of page

Modowa perełka - Atlanta z Cleo by Panache

Takie modowe perełki jak Atlanta z Cleo by Panache nieczęsto zdarzają się w ofercie biustonoszy dla kobiet G+. Dlatego nosząc brytyjski rozmiar 30H/65H odpowiednik europejskiego 65K wiedziałam, że nie ma co się za długo zastanawiać. Atlantę po prostu trzeba mieć i tyle!
Miseczka


Pod względem pojemności rozmiarowej wypada dość klasycznie w stosunku do większości biustonoszy z oferty Panache.


Ładnie zaokrąglająca i unosząca piersi Atlanta jest biustonoszem o kroju plunge, z nisko zabudowanym mostkiem łączącym miseczki ze sobą w centralnej części biustonosza. Dzięki temu idealnie nadaje się pod głębsze dekolty w kształcie litery V.

Trzyczęściowe nieusztywniane miseczki zbudowane z elastycznej, geometrycznej koronki mają brzeg od wewnątrz podszyty elastyczną gumką, dzięki czemu stanowią dobre rozwiązanie dla biustów asymetrycznych. Pomimo podszycia gumką brzegu miseczki, jej krawędź nie wbija się w moją pełną od góry pierś.

Jej dolna część została od wewnątrz podszyta stabilną siatką, zwiększającą poczucie stabilności. Boki miseczki wyposażone we wszyte od środka pionowe panele, świetnie zbierają biust spod pach.

Wbudowane w przedni pas obwodu biustonosza fiszbiny są właściwej długości. Wręcz idealnej dla osób nielubiących wysokich fiszbin.

Pas obwodu biustonosza


Wykonany został ze stabilnego materiału power net, o standardowym dla Panache poziomie zabudowania. W większości nowych biustonoszy z rodziny marek Panache, obwody 65 zapinam na najluźniejszą haftkę. W przypadku Atlanty zapięłam ją na najciaśniejszą haftkę. Możliwe, że obwód 60 w tym wypadku byłby lepszym rozwiązaniem. Pomimo tego, przy zapięciu na najciaśniejszą haftkę czuję, że obwód jest stabilnie dopasowany, a moje piersi właściwie zabezpieczone.


Modowe plecy


Najbardziej ekscytującym elementem Atlanty są niewątpliwie jej dekoracyjne, ażurowe plecy, zapinane od góry na ekstremalnie mocno trzymający metalowy magnez.

Ramiączka


W pełni regulowane z przodu, w zależności od wielkości miseczki posiadają różną szerokość: do miseczki G ich wymiar wynosi 15mm, a w rozmiarach powyżej miseczki G, 18 mm. Wysoko zabudowane koronkowe plecy skracają możliwość regulacji ramiączek o połowę. W związku z tym osoby, takie jak ja, o krótkim odcinku pomiędzy biustem a ramionami muszą maksymalnie wyregulować długość ramiączek, aby je skrócić. Przy takim ich wyregulowaniu osiągnęłam właściwe dopasowanie. Patrząc z drugiej strony, istnieje sporo kobiet, które narzekają za zbyt krótką regulację ramiączek w większości biustonoszy. Dla nich Atlanta z pewnością będzie zbawieniem!


W wyniku dekoracyjnego zabudowania pleców do środka, ramiączka zostały wszyte o wiele bliżej w kierunku szyi. Dlatego jeśli należysz do tych kobiet, u których w większości biustonoszy ramiączka zsuwają się z ramion to na pewno powinnaś wybrać Atlantę, gdyż nie ma tu opcji zaistnienia tego problemu.

Ponadto, zauważyłam, że osadzenie ramiączek bliżej szyi potęguje także lepsze zebranie piersi z boków.Podsumowanie


Atlantę rekomenduję każdej biuściastej, która szuka niebanalnych rozwiązań stylizacyjnych i która oczekuje od biustonosza nie tylko modowego wyglądu, ale i ładnego, zebranego, zaokrąglonego kształtu piersi oraz stabilnego ich podtrzymania.


Comments


blog

Cześć, jestem Iza!

Jestem międzynarodowym ekspertem brafittingu z blisko 20-letnim doświadczeniem, autorką książek brafittingowych, zapalonym szkoleniowcem bra-branży, kobietą biznesu i działaczką społeczną...

Archiwum postów

Tagi

bottom of page