top of page

Biustopozytywny poradnik budujący zdrowe nawyki wśród nastolatekU dziewcząt wraz z rozwojem piersi pojawia się niepokój i wiele pytań. Właśnie dlatego z fundacja Wsparcie na Starcie przeprowadziłam ankietę wśród blisko 3000 nastolatek i ich mam, na podstawie której stworzyłam długą listę obaw i błędnych przekonań na temat biustu.


Z ankiety przeprowadzonej wśród dojrzewających dziewcząt dowiedziałam się, że blisko połowa z nich nie akceptuje swoich piersi, gdyż są albo za małe, albo za duże. Nie ma się co dziwić, gdyż z ankiety przeprowadzonej wśród ich mam wynika, że aż 61% z nich także nie jest zadowolona z wyglądu swoich piersi i w dodatku przyznaje, że rozwój piersi wpłynął na ich poczucie pewności siebie, gdy były nastolatkami.


Aż 78% dziewcząt stwierdziło, że mamy nie rozmawiają z nimi o biustonoszach i o tym jak dbać o piersi. Potwierdza to ankieta przeprowadzona wśród mam, w której aż 82% przyznaje się, że nigdy nie zabrało swojej córki na konsultację brafittingową.


W dodatku 40% dziewcząt myśli, że rak piersi powstaje w skutek działania antyprespirantów, opalania na solarium, siniaków, fal emitowanych przez telefon komórkowy czy posiadania większego rozmiaru piersi, a tyko 6% mam deklaruje wykonywanie regularnego, raz na miesiąc samobadania piersi.


Na ten temat rozmawiałam z Darią Widawską i Weroniką podczas wejścia w Pytanie na Śniadanie. Zapraszam do oglądania: