top of page

Biust na kwarantannie - nosić biustonosz, czy go nie nosić?

W mediach społecznościowych coraz częściej napotkać można posty, w których kobiety ujawniają, że na czas kwarantanny, pracując czy opiekując się dziećmi z domu, na poczet wygody porzucają noszenie biustonosza. Na zagranicznych profilach społecznościowych widoczna jest rosnąca popularność hasztagu #nobralockdown2020, czyli #bezbiustonoszawzamknięciu2020. W obecnej sytuacji, gdy opuszczanie miejsca zamieszkania jest chwilowo niemożliwe, wiele kobiet rezygnuje z zakładania stanika, oferując swoim piersiom totalną wolność. Pewnie i wśród nas, Polek jest wiele zwolenniczek tejże metody, ale decydując się na taki krok należy zadać sobie pytanie, jak nienoszenie biustonosza pływa na piersi.W czasie kwarantanny nasze potrzeby pod względem zewnętrznej garderoby z pewnością uległy zmianie, ale kobiety nadal powinny nosić biustonosze, ponieważ piersi potrzebują podtrzymania. Nienoszenie biustonosza przez dłuższy czas może wpłynąć na pogorszenie kondycji piersi. W rezultacie mogą one ulec zwiotczeniu, co może spowodować zmianę ich kształtu, poziomu uniesienia, a nawet wpłynie na postawę – szczególnie w przypadku kobiet z większymi piersiami. Większe biusty mogą ważyć około 2-3kg.Niezależnie jednak od rozmiaru biustu, czy jest mały, czy duży, takie działanie naraża piersi na ich szybsze opadanie, gdyż piersi nie są w stanie przeciwstawić się sile grawitacji, pod wpływem której nieustannie pozostają. Miałam okazję na ten temat wypowiadać się w Pytanie na Śniadanie. Kliknij na grafikę poniżej i obejrzyj nagranie.


W samych piersiach nie ma mięśni. To, co odpowiada za naturalne podtrzymanie biustu i jego kształt to system wytrzymałych struktur więzadeł i powięzi, ale pomimo tego, że są one wytrzymałe, niestety nie są one wystarczające, by zapobiec opadaniu, gdyż są dość elastyczne. Ulegają one wydłużeniu pod wpływem systematycznego bodźca rozciągającego, jakim w przypadku piersi jest siła ciążenia. To tłumaczy z wiekiem zmianę kształtu piersi z okrągłej w kroplę.


Część z nas, jeszcze nie tak dawno temu, pierwszą rzeczą, którą robiła po przyjściu do domu, było zrzucenie z siebie biustonosza. Dość często powodem takiego działania jest noszenie źle dobranego biustonosza, zarówno pod względem rozmiaru, jak i fasonu.


Niewłaściwie dobrany stanik dla kobiety z małym biustem, który z każdym uniesieniem ramion lub wykonaniem skłonów podjeżdża do góry, pozostawiając piersi wypadające od dołu, utrudnia jej komfortowe funkcjonowanie. A przecież większość naszych czynności wykonujemy w ruchu. Taki biustonosz ogranicza swobodę poruszania się.


W przypadku dużych piersi, które są dodatkowo ciężkie i stanowią obciążenie dla kręgosłupa, noszenie źle dobranego biustonosza powoduje wrzynanie się brzegów miseczki w tkankę piersiową czy bolesne kłucie fiszbin w pierś. Ponadto, źle dobrany biustonosz może powodować wrzynanie się ramiączek pod wpływam ciężaru piersi, co prowadzi do ucisku mięśni i naczyń krwionośnych. To zaś skutkować może bólami karku i zwyrodnieniami ramion. bóle pleców, a to prowadzić może do zwyrodnień i chorób kręgosłupa.

Rzeczywistość nie musi jednak tak wyglądać. Istnieją alternatywy dla kobiet, które nie lubią w domu nosić biustonoszy.


W pierwszej kolejności należy dobrać dobrze dopasowany biustonosz, który pomoże odciążyć kręgosłup, zmniejszyć jego bóle, uchroni piersi przed wstrząsami w trakcie ruchu, przez co zmniejszy ryzyko opadania i pogorszenia się ich kondycji. Celem powinno być znalezienie biustonosza tak dobranego, który będzie dla nas zdrowy i wygodny.

Wiem, że w aktualnej sytuacji panującej pandemii trudno jest skorzystać z konsultacji brafitterki, bo większość sklepów stacjonarnych jest zamknięta. Dlatego w odpowiedzi na obecną sytuację wprowadziłam całkowicie nową usługę w naszym kraju, którą od lat praktykowałam z sukcesem za granicą - WIRTUALNY BRAFITTING. Wszystko, czego kobieta potrzebuje to posiadanie konta w programie Skype lub Messenger, kamery w komputerze lub telefonie oraz centymetra.


Niezależnie czy jesteśmy w czasie pandemii, czy nie, wirtualny brafitting jest doskonałym rozwiązaniem dla osób, które mieszkają w sporej odległości od większych miast, gdzie funkcjonują profesjonalne sklepy brafittingowe oraz dla osób z niepełnosprawnością fizyczną.


Jeśli prowadzisz biznes brafittingowy i chciałabyś wprowadzić tę usługę do oferty swojego sklepu to zapoznaj się z pełnym opisem KURSU WIRTUALNY BRAFITTING.


Jeśli jesteś osobą niezwiązaną z branżą bieliźnianą, czujesz się niekomfortowo w swoim biustonoszu i chciałabyś w końcu mieć dobrze dobrany stanik, ale w okolicy nie działa żaden otwarty brafittingowy sklep, umów bezpłatną wirtualną konsultację brafittingową tutaj: www.bit.ly/wirtualnybrafitting.


Po upewnieniu się, jaki masz rozmiar wybierz biustonosz, w którym będziesz czuć się komfortowo. Bez względu na to, czy mamy w domu home office, czy home schooling, na pewno świetnie sprawdzi się dobry biustonosz sportowy, wykonany metodą enkapsulacyjną, w wyniku której otrzymamy maksymalne podtrzymanie piersi i ładnie ich ukształtowanie, zamiast nadania efektu spłaszczenia, który jest rezultatem stosowania sportowych staników kompresyjnych. Ważne, aby taki biustonosz numerowany był według bieliźnianego systemu rozmiarowego, a nie konfekcyjnego.


Do wyboru masz biustonosz sportowy na fiszbinie, taki jak Panache Sport.


Oprócz miseczek stworzonych metodą enkapsulacji posiada on fiszbiny otoczone silikonem, które gwarantują maksymalne podtrzymanie i wygodę użytkowania. Wyściełane gąbką ramiączka i zapięcie na haftki oraz enkapsulacyjna konstrukcja biustonosza redukująca wstrząsy biustu aż o 83% sprawiają, że Panache Sport jest lubianym i docenianym stanikiem sportowym przez liczne grono klientek sklepów bieliźnianych. Oddychający materiał, odprowadzający wilgoć, pomaga utrzymać suchość ciała, podnosząc komfort jego użytkowania.


Drugim typem biustonosza jest opcja biustonosza sportowego bez fiszbin.


Będzie to idealne rozwiązanie dla kobiet nielubiących wbudowanych fiszbin, którym zależy na osiągnięciu maksymalnego poziomu podtrzymania piersi w czasie uprawiania sportu, bez konieczności przyciskania ich do klatki piersiowej.Inną alternatywą są bieliźniane biustonosze bezfiszbinowe, takie jak Andorra bezfiszbinowa od Panache, która zapewni rewelacyjne zebranie i uniesienie biustu aż do rozmiaru brytyjskiej miseczki J. >>Tutaj przeczytaj moją recencję Andorry.<<Świetnie sprawdzi się też bieliźniane biustonosze bezfiszbinowe oraz bardziej zabudowane w miseczkach biustonosze na fiszbinie, które dają wysoki stopień podtrzymania, jak Imogen z Panache, dostępna aż do brytyjskiej miseczki K.


Bardzo komfortowym rozwiązaniem będą również termicznie kształtowane miseczki wykonane z tkaniny spacer, która o wiele lepiej dopasowuje się do zrelaksowanych piersi niż zwykła, sztywna piankowa miseczka. Spacer jest rozwiązaniem dla kobiet, którym zależy na tym, by biustonosz jednocześnie był wsparciem dla nawet tych większych biustów, a przy tym sam w sobie był lekki i pozwalający skórze na swobodne oddychanie. Fenomen tego biustonosza polega na odpowiednim ułożeniu materiału – pomiędzy dwoma cienkimi warstwami materiału ułożono przypominającą fale tkaninę dystansową – dzięki czemu tworzy się coś na kształt plastra miodu z powietrznymi kieszonkami. Ta trójwymiarowa konstrukcja pianki biustonosza typu spacer zapewnia odpowiednią cyrkulację powietrza i zapobiega gromadzeniu się wilgoci pod biustonoszem, a tym samym ogranicza pocenie się biustu. Na dodatek spacery łatwo się pierze, są odporne na zniekształcenia i błyskawicznie schną. Ich główną zaletą jest komfort, co powoduje, że są mercedesem wśród biustonoszy codziennych. Specerem, który śmiało mogę Ci polecić jest Cari z Panache.
Ciekawa jestem czy jesteś zwolenniczką spędzania kwarantanny bez biustonosza? Jeśli tak było do tej pory, daj znać czy argumenty podane w tym artykule zmienią Twoje podejście do dbania o Twoje piersi.

Comments


blog

Cześć, jestem Iza!

Jestem międzynarodowym ekspertem brafittingu z blisko 20-letnim doświadczeniem, autorką książek brafittingowych, zapalonym szkoleniowcem bra-branży, kobietą biznesu i działaczką społeczną...

Archiwum postów

Tagi

bottom of page